تاریخ انتشار: سه شنبه 10 خرداد 1401 | 14:18 ب.ظ
دهقان پورتاکید کرد؛ نظارت بر کارخانجات خوراک دام را آغاز کرده ایم
دهقان پورتاکید کرد؛ نظارت بر کارخانجات خوراک دام را آغاز کرده ایم رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: از هفته گذشته نظارت بر کارخانجات خوراک دام را آغاز کرده ایم و تاکنون سه مورد نمونه برداری از محصولات تولیدی این کارخانه ها انجام شده است. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، مجتبی دهقان پور در نشست بررسی […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: از هفته گذشته نظارت بر کارخانجات خوراک دام را آغاز کرده ایم و تاکنون سه مورد نمونه برداری از محصولات تولیدی این کارخانه ها انجام شده است.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، مجتبی دهقان پور در نشست بررسی مشکلات دامداران شهرستان مرودشت تصریح کرد: نمونه های جمع آوری شده از خوراک های دام تولیدی برای آنالیز به آزمایشگاه ارسال شده است که تا هفته آینده نتایج آنالیز خوراکی که در این کارخانه ها تولید می شود  را استخراج می‌کنیم  و در اختیار اتحادیه ها و سایرین قرارخواهیم داد.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۵۲ کارخانه خوراک دام در استان فعالیت دارد، اظهار کرد: مطمئنا با آن کسی که تخطی کرده باشد برخورد خواهد شد، خوشبختانه مجموعه قضایی استان از جمله رئیس کل دادگستری و دادستان با جهاد کشاورزی همراه هستند و فضای خوبی ایجاد شده است که ما می توانیم به خوبی کارها را پیش ببریم.

وی با اشاره به اینکه دغدغه دامداران دغدغه همه ما است و در طول مدتی که مردمی سازی یارانه ها و قبل از آن بود نهایت تلاش خود را برای حل مشکل  دامداران انجام داده ایم، ابراز کرد: در همه سطوح اعم از شهرستان، سازمان، و استان و در راس آن استاندار محترم، اتاق اصناف، بسیج، تعزیرات و صمت  در تلاش هستیم  تا بتوانیم یک فضای آرامی را در بخش تولید ایجاد کنیم..

او در خصوص نگرانی هایی در ارتباط با برگشت شیر مازاد بیان کرد: دولت در این زمینه سیاست های خوبی را دنبال کرد و شیر مازاد را به شیر خشک تبدیل می کند؛ دو شرکت بزرگ لبنی در سطح کشور اعلام آمادگی کردند که شیر مازاد را خریداری کنند و به شیر خشک تبدیل کنند و در این زمینه جنبه صادراتی آن تقویت شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه هر چند واقفیم که یک سری کاستی هایی هست که باید برطرف شود، اضافه کرد: حتما سعی خواهیم کرد اتاق گفتمان بین بخش خصوصی و دولتی داشته باشیم چون اعتقاد دارم نکات بسیار ظریفی است که شما دامداران می توانید به ما منتقل کنید و ما می توانیم از آن استفاده کنیم.

به گفته وی؛ در مبحث علوفه اقداماتی انجام شده است، به دستور دادستان مرودشت یک انبار علوفه در پلمپ شده است و انبارهای دیگری هم شناسایی شده اند؛ یک تیم نظارتی برای شناسایی انبارها تشکیل شده است که بر انبارها در سطح شهرستان مرودشت نظارت خواهند کرد و موارد متخلف شناسایی خواهد شد.

دهقان پور با بیان اینکه در ارتباط با بازنگری قیمت شیر نظرات دامداران به گوش مسئولین خواهد رسید، افزود: در جلساتی که قرار است برگزار شود از خود شما نمایندگانی را دعوت می کنیم تا موارد از زبان خود شما بیان شود؛ از بیست و دوم خرداد ماه برای شیر قیمت  ۱۲ هزار تومان لحاظ خواهد شد و کارخانه ها نمی توانند در این زمینه سرپیچی کنند، تعزیرات نظارت خواهد کرد و هر مشکلی را مستقیماً پیگیری خواهیم کرد.

او با تاکید بر اینکه ما سعی می کنیم  فضا رو طوری پیش ببریم تا با رضایت نسبی تولیدکنندگان همراه باشد، بیان کرد: در زمینه خرید دام مازاد اتفاقات خوبی خواهد افتاد و پشتیبانی امور دام خرید دام مازاد را انجام خواهد داد.

به گفته وی؛ در شرایط کنونی خرید دام حذفی توسط پشتیبانی امور دام با قیمت لاشه ۸۵ هزار تومان و زنده ۴۲ هزار و ۵۰۰انجام می شود اگر کسی تمایل داشته باشد می تواند تحویل دهد.

این مقام مسئول با بیان اینکه بر اساس شواهد موجود جوجه ریزی در حال افزایش است، گفت: با رایزنی‌های انجام شده نهادها تامین خواهد شد و نگرانی از این بابت وجود ندارد از این رو مرغداران  نسبت به جوجه ریزی اقدام کنند و هر میزان تولید توسط پشتیبانی امور دام خریداری خواهد شد.

او با تاکید بر اینکه دستگاه حاکمیت اجازه نخواهد داد بحث امنیت ملی که با امنیت غذایی گره خورده است خدشه دار شود، تصریح کرد: نهاده ها در اختیار مرغداران قرار خواهد گرفت و در این زمینه حمایت استاندار محترم را نیز جلب کرده ایم بنابراین از بابت نهادها نگرانی وجود ندارد.

دهقان پور با بیان اینکه در حال حاضر ما بعد از خراسان رضوی با حدود ۵ هزار نفر متقاضی رتبه دوم متقاضیان تسهیلات بخش دام را داریم ولی در جذب با ۱۴۷ مورد رتبه پنجم را داریم، اظهار کرد: در بحث تسهیلات  تصمیمات ملی است و برای آن ۲۰ هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه مقرر شده است ۱۰۰ هزار راس دام از استان فارس صادر کنیم، ابراز کرد: در جلسات ملی از جایگاه فارس در زمینه  صادرات دام دفاع خواهم کرد؛ دام های این استان در کشور قطر بازارپسندی خوبی دارد؛ د ر دو تا سه هفته  آینده اتفاقات خوبی در زمینه صادرات دام سبک خواهد افتاد.

در نشست بررسی مشکلات دامداران شهرستان مرودشت ابراهیم کلانتری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت و امام جمعه موقت شهرستان، حسن شاهی مسئول بسیج جامعه کشاوررزی، هادی رضایی رئیس بسیج اصحاب رسانه و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی حضور داشتند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار