تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۹ ب٫ظ
ناظر صندوق بیمه محصولات کشاورزی مرودشت: مروشت رتبه نخست بیمه دام در استان فارس را کسب کرد
ناظر صندوق بیمه محصولات کشاورزی مرودشت: مروشت رتبه نخست بیمه دام در استان فارس را کسب کرد ناظر صندوق بیمه محصولات کشاورزی شهرستان مرودشت از کسب رتبه نخست استانی بیمه دام سبک و سنگین در سال ۱۳۹۹-۱۳۹۸ توسط این شهرستان خبر داد.به گزارش سلام مرودشت احمد اتکاآئین اظهار کرد: در سال گذشته بالغ بر ۶۰ هزار راس دام با مبلغ حق بیمه بالغ بر سی میلیارد ریال بیمه شده است.او با بیان […]


ناظر صندوق بیمه محصولات کشاورزی شهرستان مرودشت از کسب رتبه نخست استانی بیمه دام سبک و سنگین در سال ۱۳۹۹-۱۳۹۸ توسط این شهرستان خبر داد.
به گزارش سلام مرودشت احمد اتکاآئین اظهار کرد: در سال گذشته بالغ بر ۶۰ هزار راس دام با مبلغ حق بیمه بالغ بر سی میلیارد ریال بیمه شده است.
او با بیان اینکه جمعا ۵۳۸ هزار راس دام سبک و سنگین در شهرستان موجود است، تصریح کرد: در سال جاری نیز تاکنون نزدیک به ۳۰ هزار راس دام سبک و سنگین بیمه شده اند و روند بیمه دام ها تا پایان شهریور ماه سال آینده ادامه دارد.
اتکاآئین با اشاره به اینکه بیمه دام در دو سطح پایه و تکمیلی و در دام های سبک و سنگین انجام می شود، ابراز کرد: بیماری دام سنگین شامل تب برفکی، تب مالت، سل، لمپی اسکین، هاری، شاربن که تحت پوشش بیمه پایه انجام می شود و سایر بیماریها نیز تحت پوشش بیمه تکمیلی است.
ناظر صندوق بیمه محصولات کشاورزی مرودشت بیان کرد: بیماری هاری، آبله ، اکتیما، تب برفکی وPPR نیز از بیماریهای دام سبک است که تحت پوشش بیمه در گروه پایه قرار می گیرد.
اتکا آئین افزود: حوادث غیر مترقبه از جمله سیل و زلزله نیز تحت پوشش بیمه در گروه پایه قرار می گیرد.
وی، حق بیمه تمام خطر به ازای هر راس دام سبک را ۱۶۷ هزار ریال برای بیماری های گروه پایه و تکمیلی عنوان کرد.
این کارشناس مبلغ حق بیمه تمام خط را برای دام سنگین آمیخته دو میلیون و ۸۰۰ هزار ریال و این مبلغ را برای دام سنگین صنعتی پنج میلیون ۵۰۰ هزار تومان اعلام کردو افزود: سقف تعهد در گاو آمیخته و صنعتی نیز به ترتیب ۱۴۰ میلیون ریال و ۲۱۰ میلیون ریال است. وی با بیان اینکه در تحقق پرتفوی دام در کشور عملکرد بسیار خوبی داشته ایم یادآور شد: با توجه به پوشش بیمه ای تب مالت و تب برفکی شرایط بسیار مناسبی برای جبران خسارت دامداران مهیا شده است./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت:

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار