تاریخ انتشار: پنجشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۱ ق٫ظ
تولید بیش از ۲۰۰۰ تن قارچ خوراکی در مرودشت
تولید بیش از ۲۰۰۰ تن قارچ خوراکی در مرودشت کارشناس باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از تولید سالانه ۲۱۰۰ تن قارچ خوراکی در این شهرستان خبر داد و گفت: این شهرستان جایگاه دوم تولید را در استان فارس به خود اختصاص داده است.به گزارش سلام مرودشت، محمد رضا مختاری تصریح کرد: شهرستان مرودشت با تولید ۱۸۵۰ تن قارچ خوراکی در ۶ واحد صنعتی […]


کارشناس باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از تولید سالانه ۲۱۰۰ تن قارچ خوراکی در این شهرستان خبر داد و گفت: این شهرستان جایگاه دوم تولید را در استان فارس به خود اختصاص داده است.
به گزارش سلام مرودشت، محمد رضا مختاری تصریح کرد: شهرستان مرودشت با تولید ۱۸۵۰ تن قارچ خوراکی در ۶ واحد صنعتی و ۲۵۰ تن قارچ در ۲۶ واحد سنتی از قطب های تولید این ماده غذایی ارزشمند در استان فارس است.
وی افزود: با تولید قارچ در این واحد ها برای بیش از ۳۰۰ نفر از جمله بانوان اشتغال موقت و دائمی ایجاد شده است.
به گفته مختاری؛ در راستای حمایت از تولید کنندگان و رونق تولید به متقاضیان تجهیز و بازسازی واحد ها یا احداث واحد های تولیدی جدید با اخذ مجوز از سازمان نظام مهندسی کشاورزی تسهیلات کم بهره اعطا خواهد شد.
این کارشناس با بیان مشکلات واحدهای تولیدی یادآور شد: افزایش قیمت نهاده ها و هزینه های تولید در واحدهای تولید قارچ در سال جاری، افزایش قیمت این محصول را در برداشته و تا حدودی باعث کاهش مصرف این فرآورده در بین خانوار ها شده است.روابط عمومی جهاد کشاورزی

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار