تاریخ انتشار: شنبه 24 دی 1401 | 09:30 ق.ظ
نرخ تعرفه گاز صنایع تبدیلی کشاورزی اصلاح شد
نرخ تعرفه گاز صنایع تبدیلی کشاورزی اصلاح شد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: تعرفه گاز صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی که اخیرا افزایش پیدا کرده بود، اصلاح و به حالت قبل برگشت داده شد. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، مجتبی دهقان پور در حاشیه آیین کلنگ زنی میدان عرضه دام شهرستان […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: تعرفه گاز صنایع تبدیلی و تکمیلی کشاورزی که اخیرا افزایش پیدا کرده بود، اصلاح و به حالت قبل برگشت داده شد.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، مجتبی دهقان پور در حاشیه آیین کلنگ زنی میدان عرضه دام شهرستان مرودشت تصریح کرد: تعرفه گاز صنایع تبدیلی از متر مکعبی ۱۹۰ تومان به ۵۰۰ تومان افزایش پیدا کرده بود که این افزایش بها  نگرانی تولید کنندگان را در پی داشت، با پیگیری های انجام شده به قیمت سابق بازگشت.

وی؛ این اقدام را مایه امید و اطمینان بخشی به فعالان حوزه صنایع تبدیلی و تکمیلی محصولات کشاورزی برای استمرار تولید عنوان کرد.

دهقانپور با اشاره به دغدغه دامداران در زمینه بهای شیر تصریح کرد: درصدد هستیم با تزریق نقدینگی به شرکت پگاه بخشی از دغدغه تولید کنندگان در این عرصه نیز مرتفع شود.

او با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه افزایش عملکرد مزارع شتوی ابراز کرد: در سال زراعی جدید، مصرف کود های پایه را افزایش داده ایم و شاهد رشد ۱۳۷ درصدی در این زمینه هستیم که بهبود عملکرد و افزایش مقاومت گیاه به تنش های محیطی را در بر خواهد داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به برخی از مشکلات موجود در مرغداری ها نیز افزود: چند روزی است که خرید مرغ را از طریق اتحادیه آغاز کرده ایم و با افرادی که توانایی خرید مرغ مازاد را دارند جلساتی برگزار کرده ایم.

دهقانپور با بیان اینکه کشت قراردادی در استان فارس به بالای ۱۹۰ هزار هکتار رسیده است، یادآور شد: در زمینه کشت قراردادی مقام دوم کشور را دارا هستیم.او بیان کرد: یک پنجم تولیدات استان فارس در شهرستان مرودشت تولید و این شهرستان قطب کشاورزی استان فارس و یکی از قطب های کشاورزی کشور محسوب می شود و با وجود برخی محدودیت ها، کشت قراردادی تاکنون در این شهرستان به ۲۵ هزار هکتار رسیده است.

این مقام مسئول با اشاره به اقدامات شاخص صورت گرفته در حوزه کشاورزی استان فارس، اضافه کرد: کسب مقام اول کشوری در بحث ارائه تسهیلات ارزان قیمت به بهره برداران، مقام اول خرید دام زنده، مقام دوم صادرات دام و توسعه گلخانه ها برخی از اقدامات شاخص سازمان جهاد کشاورزی استان فارس است.

 وی با اشاره به محدودیت های مالی، پشتیبانی و نیروی انسانی اضافه کرد: به دنبال این هستیم که با کنشگری مثبت دغدغه‌های بهره‌برداران حوزه کشاورزی را تا حد امکان و توان برطرف کنیم.

آیین کلنگ زنی میدان عرضه دام شهرستان مرودشت با حضور جلال رشیدی کوچی نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی، مجتبی دهقان پور رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، حمید رضا ناظمی مدیر کل دامپزشکی و برخی دیگر از مسئولین استانی و محلی برگزار شد. این طرح در مساحت ۱۱ هزار و ۸۶۰ متر مربع در روستای قربانلک شهرستان مرودشت اجرا و پس از بهره برداری زمینه اشتغال بیش از صد نفر را فراهم خواهد کرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار