تاریخ انتشار: دوشنبه 7 آذر 1401 | 12:48 ب.ظ
کشت توت فرنگی با هدف صادرات در مرودشت
کشت توت فرنگی با هدف صادرات در مرودشت مسئول باغبانی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مرودشت از کشت ۷۳۰۰ متر مربع توت فرنگی در فضای گلخانه ای در این شهرستان خبر داد و گفت: محصول تولیدی به مقصد کشورهای حاشیه خلیج فارس به صورت غیر مستقیم صادر خواهد شد. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، سمیه […]

مسئول باغبانی مدیریت جهادکشاورزی شهرستان مرودشت از کشت ۷۳۰۰ متر مربع توت فرنگی در فضای گلخانه ای در این شهرستان خبر داد و گفت: محصول تولیدی به مقصد کشورهای حاشیه خلیج فارس به صورت غیر مستقیم صادر خواهد شد.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، سمیه کارگر با بیان اینکه  کشت این محصول از نیمه مهر آغاز و در چند مرحله انجام شده است، اظهار کرد:  پیش بینی می‌شود ،۴۰ تن محصول از این گلخانه تولید و روانه بازار شود.

او با اشاره به اینکه برداشت در چند مرحله انجام خواهد شد، تصریح کرد: برداشت توت فرنگی در نیمه دوم آذر ماه آغاز و به مرور به بازار عرضه می شود.

به گفته کارگر؛ توت فرنگی کشت شده از ارقام کامروسا و پاروس است  که قابلیت برداشت در یک دوره  6 ماهه را دارند.

این کارشناس افزود: این ارقام تجاری روز کوتاه، زودرس، دارای میوه درشت، مخروطی شکل  سفت ، پرمحصول و دارای قدرت رشد بالا هستند که علاوه بر تولید مناسب، از ماندگاری و بازارپسندی بالایی نیز برخوردار هستند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار