تاریخ انتشار: شنبه 5 شهریور 1401 | 11:18 ق.ظ
برداشت بادام در باغ های مرودشت آغاز شد
برداشت بادام در باغ های مرودشت آغاز شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز برداشت بادام از ۷۳۱ هکتار باغ های دیم و آبی این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان با بیان اینکه بارش های تابستانه عملکرد محصول را تحت تاثیر قرار داده است، اظهار کرد: پیش […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز برداشت بادام از ۷۳۱ هکتار باغ های دیم و آبی این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان با بیان اینکه بارش های تابستانه عملکرد محصول را تحت تاثیر قرار داده است، اظهار کرد: پیش بینی می شود ۴۱۰ تن بادام تولید و روانه بازار شود که نسبت به سال های گذشته کاهش ۳۰ درصدی را نشان می دهد.

به گفته امیریان؛ برداشت بادام  از اواخر مرداد ماه آغاز شده است  و تا نیمه شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه متوسط برداشت بادام در باغ های دیم این شهرستان ۸۰۰ کیلوگرم و در باغ های آبی ۱۵۰۰ کیلو گرم است، تصریح کرد: از مجموع سطوح زیر کشت  باغ های بادام ۴۸۴  هکتار آن دیم و ۲۴۷ هکتار آبی است.

امیریان افزود: با توجه به زودگل بودن ارقام قدیمی و عملکرد پایین و خطر سرمازدگی در این باغ ها، عملیات اصلاح و احیای باغ‌های بادام شهرستان و طرح تغییر ارقام زودگل و جایگزینی با ارقام دیرگل مانند “شاهرودی ۷،  8 و  12” در دستور کار است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با بیان اینکه سالانه حدود ۳۰ هکتار باغ بادام در اراضی شیبدار با  استفاده از یارانه دولتی در بخش درودزن و کامفیروز کشت می شود، اضافه کرد:  با توجه به استقبال بهره برداران ازاین طرح ها میزان جذب بیشتراعتبارات و توسعه باغ های بادام دیم در ارضی شیبدار در حال پیگیری است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار