تاریخ انتشار: دوشنبه 22 آذر 1400 | 08:35 ق.ظ
کاشت خاکشیر در مرودشت آغاز شد
کاشت خاکشیر در مرودشت آغاز شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از کشت ۱۷۰۰ هکتار خاکشیر در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود بیش از سه هزار هکتار خاکشیر کشت شود. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت،  کاووس همتی با بیان اینکه کشت خاکشیر در […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از کشت ۱۷۰۰ هکتار خاکشیر در این شهرستان خبر داد و گفت: پیش بینی می شود بیش از سه هزار هکتار خاکشیر کشت شود.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت،  کاووس همتی با بیان اینکه کشت خاکشیر در این شهرستان ادامه دارد، اظهار کرد: کشت این گیاه در مرودشت از اوایل آذر آغاز شده و تا بهمن ماه امکان پذیر است و برداشت آن نیز بسته به تاریخ کاشت از اردیبهشت تا تیر ماه انجام می شود.

معاون سازمان جهادکشاورزی استان فارس افزود: کشت خاکشیر می تواند جایگزین مناسبی برای گیاهان پرآب بر و پر هزینه در منطقه باشد.

همتی با اشاره به اینکه زمین هایی که به کشت خاکشیر اختصاص می یابد، معمولا زمین هایی هستند که در سال های گذشته به دلیل خشکسالی بدون استفاده مانده است، تصریح کرد: کشت خاکشیر در این اراضی علاوه بر اینکه از فرسایش خاک محافظت می کند، تولید اقتصادی نیز برای کشاورز به همراه دارد.

این مقام مسئول با بیان اینکه کشت این گیاه دارویی به صورت مکانیزه و دیم انجام می شود، اضافه کرد: قیمت مناسب، عدم وجود آفات و بیماری‌ها و تولید محصول ارگانیک به دلیل استفاده نکردن از سم و کود در تولید خاکشیر از مزایایی کشت این محصول است

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار