تاریخ انتشار: سه شنبه 9 آذر 1400 | 14:48 ب.ظ
بزرگترین واحد صنعتی پرورش قارچ در مرودشت به بهره برداری رسید
بزرگترین واحد صنعتی پرورش قارچ در مرودشت به بهره برداری رسید مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: بزرگترین واحد صنعتی تولید قارچ دکمه ای در مرودشت با ظرفیت تولید ۴۰۰ تن در سال در سیدان از توابع این شهرستان به بهره برداری رسیدبه گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، کاووس همتی با بیان اینکه این […]


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: بزرگترین واحد صنعتی تولید قارچ دکمه ای در مرودشت با ظرفیت تولید ۴۰۰ تن در سال در سیدان از توابع این شهرستان به بهره برداری رسید
به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، کاووس همتی با بیان اینکه این واحد تولیدی ۶۵۰۰ متر مربعی به متعلق به مسعود سجادیان در حال حاظر با ۹ سالن آغاز به کار کرده است، اظهار کرد: درصورت تامین اعتبار و رفع موانع تولید در این گلخانه سه سالن دیگر نیز راه اندازی و گلخانه به حداکثر ظرفیت خود می رسد.
معاون سازمان جهاد کشاورزی استان فارس افزود: در شرایط کنونی روزانه حدود ۸۰۰ کیلوگرم و ماهانه حدود ۲۰ تن قارچ تولید و به بازار عرضه می شود.
همتی با اذعان به اینکه واحد مذکور دارای سیستم اِسپان ران است، تصریح کرد: با وجود این قابلیت که برای اولین بار در شهرستان به کار گرفته می شود، علاوه بر افزایش عملکرد، دوره برداشت از ۴۵ روز به ۳۵ روز کاهش می یابد.
وی اضافه کرد: در این واحد تولیدی برای بیست نفر به صورت دائم اشتغالزایی شده است و با راه اندازی کامل این واحد برای حدود ۳۰ نفر اشتغال دائم ایجاد خواهد شد.
همتی یادآورشد: مرودشت با هفت واحد صنعتی تولید قارچ و ۳۴ واحد سنتی و خانگی و تولید ۲۴۰۰ تن در سال رتبه سوم تولید قارچ در استان فارس را داراست.
اسپان ران به معنی رشد ریسه یا میسیلیوم در کمپوست ست که معمولاً بین ۱۴ تا ۱۷ روز طول می کشد که به منظور رشد میسیلیوم عوامل محیطی تأثیرگذار در مرحله اسپان ران یعنی دما، رطوبت و Co2 کنترل می شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار