تاریخ انتشار: یکشنبه 30 آبان 1400 | 10:16 ق.ظ
با رویکرد تغییر الگوی کشت؛تولید فلفل دلمه ای رنگی صادراتی در کامفیروز
با رویکرد تغییر الگوی کشت؛تولید فلفل دلمه ای رنگی صادراتی در کامفیروز یک فارغ التحصیل رشته کشاورزی با تغییر الگوی کشت، از کشت برنج به کشت گلخانه ای روی آورده است و در بخش کامفیروز از توابع شهرستان مرودشت در یک گلخانه سه هزار متری فلفل دلمه ای رنگی تولید می کند. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد […]

یک فارغ التحصیل رشته کشاورزی با تغییر الگوی کشت، از کشت برنج به کشت گلخانه ای روی آورده است و در بخش کامفیروز از توابع شهرستان مرودشت در یک گلخانه سه هزار متری فلفل دلمه ای رنگی تولید می کند.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، اسدالله فیروز بکیانی، گفت: کشت دراین گلخانه در اردیبهشت ماه سال جاری صورت گرفته و در حال حاظر در مراحل برداشت محصول هستیم و برداشت تا فروردین ماه نیز ادامه دارد.

او با بیان اینکه برداشت محصول هر ده روز یکبار صورت می گیرد، اظهار کرد: در این گلخانه  برای دو نفر اشتغال دائم و برای ۱۰ نفر در هر دوره ی برداشت، اشتغال موقت ایجاد شده است.

فیروز با اشاره به اینکه فلفل دلمه ای تولیدی از لحاظ کیفیت و درجه بندی مرغوبیت بالایی دارد، تصریح کرد: محصول تولیدی پس از بسته بندی به منظور صادرات غیر مستقیم به کشور روسیه به اصفهان ارسال می شود.

او با بیان مشکلات و موانع تولید این محصول صادراتی ابراز کرد: به دلیل  عدم وجود سردخانه و امکانات بسته بندی و عدم وجود گلخانه تولید فلفل در منطقه، امکان صادرات مستقیم وجود ندارد و محصول تولیدی با نازل ترین قیمت به واسطه ها تحویل داده می شود.

این گلخانه دار با اشاره به اینکه در بخش کامفیروز بیش از ۹۰ درصد مردم با کشت برنج امرار معاش می کنند، تصریح کرد: با توجه به کاهش نزولات جوی و کمبود منابع آب کشت های گلخانه ای  به جای کشت های با مصرف زیاد آب در این منطقه توصیه می شود.

فیروز با بیان اینکه قصد دارد سطح زیر کشت گلخانه خود را تا ۱.۵هکتار افزایش دهد، افزود: توسعه گلخانه ها علاوه بر کسب درآمد بالا و کاهش هزینه های تولید در کاهش مصرف آب و افزایش بهره وری آب نیز موثر است.

کامفیروز از توابع شهرستان مرودشت، در ۹۰ کیلومتری غرب شهرستان مرودشت و ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب شیراز قرار دارد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار