تاریخ انتشار: دوشنبه 29 شهریور 1400 | 21:27 ب.ظ
کشت کلزا در مرودشت آغاز شد
کشت کلزا در مرودشت آغاز شد مدیرجهاد کشاورزی مرودشت از آغاز کشت دانه روغنی کلزا در مرودشت خبر داد و گفت: کشت کلزا از بیستم شهریور آغاز و تا پانزدهم مهرماه ادامه خواهد داشت.به گزارش سلام مرودشت، کاووس همتی با بیان اینکه در سال زراعی جاری، متعهد به کشت ۲۵۰۰ هکتار کلزا هستیم، اظهار کرد: تاکنون پنج هکتار کلزا کشت و […]


مدیرجهاد کشاورزی مرودشت از آغاز کشت دانه روغنی کلزا در مرودشت خبر داد و گفت: کشت کلزا از بیستم شهریور آغاز و تا پانزدهم مهرماه ادامه خواهد داشت.
به گزارش سلام مرودشت، کاووس همتی با بیان اینکه در سال زراعی جاری، متعهد به کشت ۲۵۰۰ هکتار کلزا هستیم، اظهار کرد: تاکنون پنج هکتار کلزا کشت و قرار داد کشت ۱۸۷ هکتار نیز منعقد شده است.
او بیان کرد: به منظور کشت کلزا تاکنون ده هزار و ۸۵۰ کیلو گرم بذر هیبرید ارقام تولید داخل و وارداتی از جمله هیدرومل، ناتالی، نپتون و ارشیتکت خریداری و به مراکز توزیع حمل شده است.
این مقام مسئول تصریح کرد: با توجه به فرارسیدن زمان کشت کلزا کارشناسان در مدیریت شهرستان و مراکز جهاد کشاورزی بخش‌ها با برگزاری کلاس های ترویجی سعی در تحقق سطوح ابلاغی دارند.
همتی با بیان اینکه مصرف بهینه بذور در کاشت مزارع کلزا بسیار حائز اهمیت و میزان آن بین چهار تا پنج کیلو گرم در هر هکتار توصیه می شود، ابراز کرد: با این میزان بذر در صورت کشت به موقع و آبیاری مناسب به تراکم بوته مطلوب در هکتار دست میابیم.
او با اذعان به اینکه کشت در سال جاری با رویکرد کشت بر روی پشته های بلند انجام می شود، یادآور شد: ۱۰۰ درصد کشت کلزا در شهرستان مرودشت به صورت مکانیزه و با ردیف کار خطی و پنوماتیک و گاها دستگاه کشت بر روی پشته های بلند انجام می شود.
همتی با تاکید بر کشت کلزا در بازه زمانی بیست شهریور تا پانزدهم مهرماه، افزایش عملکرد در واحد سطح، تسهیل مبارزه با علف‌های هرز، جلوگیری از سرمازد گی و در نهایت رسیدن به عملکرد مطلوب از مزایای تاریخ کشت بهینه کلزا عنوان کرد. /روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار