تاریخ انتشار: شنبه 9 مرداد 1400 | 11:33 ق.ظ
در راستای توانمند سازی زنان روستایی؛تولید کمپوست توسط بانوان روستایی در مرودشت
در راستای توانمند سازی زنان روستایی؛تولید کمپوست توسط بانوان روستایی در مرودشت معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اشاره به آغاز طرح تولید کمپوست توسط بانوان روستایی این شهرستان گفت: در این طرح سه تن کمپوست با استفاده از یک تن ضایعات شیرین بیان و دو تن کود حیوانی تولید شد.به گزارش سلام مرودشت، کاووس همتی اظهار کرد: کمپوست تولیدی در طرح محصولات استاندارد […]


معاون سازمان و مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اشاره به آغاز طرح تولید کمپوست توسط بانوان روستایی این شهرستان گفت: در این طرح سه تن کمپوست با استفاده از یک تن ضایعات شیرین بیان و دو تن کود حیوانی تولید شد.
به گزارش سلام مرودشت، کاووس همتی اظهار کرد: کمپوست تولیدی در طرح محصولات استاندارد با هدف دستیابی به گواهی استاندارد حد مجاز آلاینده ها و تایید محصولات استاندارد در این شهرستان مورد استفاده قرار می گیرد.
همتی با بیان اینکه گروه هدف این طرح اعضای صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی هستند، ابراز کرد: دراین طرح با حضورسی نفر از اعضا آموزش عملی دوره مهارتی کمپوست در محل سایت محصول سالم زعفران برگزار شد.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با بیان اینکه این طرح توسط ادره آموزش و ترویج و واحد امور زنان روستایی شهرستان مرودشت پیشنهاد و تامین اعتبار شده است، تصریح کرد: کود حاصله پس از دو ماه از زمان تولید، در اوایل مهرماه در سایت های گیاهان دارویی، باغچه محصول سالم زنان روستایی و طرح تولید محصول استاندارد زعفران مورد استفاده قرارگیرد.
این مقام مسئول با بیان اینکه افزایش دانش و مهارت زنان روستایی، افزایش بهره‌وری و درآمد زنان روستایی، ایجاد و توسعه اشتغال در روستاها، از اهداف طرح موصوف است، افزود: به منظور سلامت افراد جامعه، تولید کودهای آلی به عنوان یکی از اهداف مهم خصوصا در تولید محصولات استاندارد بسیارحائز اهمیت است.
همتی با تاکید بر اینکه فرآیند اجرای طرح مذکوردر شهرستان مرودشت توسط کارشناسان مربوطه به ‌صورت مستند پیگیری می شود، افزود: تولید این نوع کودها علاوه بر کمک به احیا و حفظ محیط زیست موجب استفاده مطلوب‌ از ضایعات کشاورزی و بقایای گیاهی و دامی و همچنین موجب ایجاد ارزش افزوده و اشتغال‌زایی در بخش کشاورزی می‌شود./روابط عمومی معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار