تاریخ انتشار: پنجشنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۰:۰۵ ق٫ظ
پیش بینی تولید بالغ بر ۲۸۰ هزار تن گندم در مرودشت
پیش بینی تولید بالغ بر ۲۸۰ هزار تن گندم در مرودشت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز برداشت گندم از ۵۷ هزار و ۷۰۰ هکتار مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می شود ۲۸۸ هزارتن محصول گندم تولید شود.به گزارش سلام مرودشت، کاووس همتی با اشاره به اینکه برداشت معمول گندم بر اساس تقویم زراعی شهرستان مرودشت از بیستم خرداد ماه آغاز می‌شود، […]


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز برداشت گندم از ۵۷ هزار و ۷۰۰ هکتار مزارع این شهرستان خبر داد و گفت: پیش‌بینی می شود ۲۸۸ هزارتن محصول گندم تولید شود.
به گزارش سلام مرودشت، کاووس همتی با اشاره به اینکه برداشت معمول گندم بر اساس تقویم زراعی شهرستان مرودشت از بیستم خرداد ماه آغاز می‌شود، تصریح کرد: با توجه به کاهش بارندگی و خشکی هوا، کار برداشت ده روز زودتر از سال های گذشته آغاز شده است.
به گفته همتی، بیش از ۳۰۰ دستگاه کمباین در حال برداشت گندم هستند و ۲۳ مرکز خرید با همکاری اداره تعاون روستایی و اداره غله مسئولیت خرید تضمینی گندم با قیمت مصوب پایه هر کیلوگرم پنج هزار تومان (با افت چهار درصد مفید و یک درصد غیر مفید و دو درصد سن‌زدگی) را برعهده دارند.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه بهره برداران تدابیر لازم به منظور تامین گندم بذری خود در سال زراعی آینده را داشته باشند، ابراز کرد: شرکت های تعاون روستایی و خدمات حمایتی کشاورزی که امکان بوجاری صنعتی را داشته باشند بصورت حق العمل کاری، مکلف به بوجاری و ضدعفونی صنعتی بذور خود مصرفی می باشند.
وی از بهره برداران زراعی و دامی درخواست کرد؛ نسبت به جمع آوری و ذخیره کاه و کلش گندم اقدام کرده و حتی الامکان از خروج کاه و کلش از شهرستان خودداری کنند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با تاکید بر اینکه مبنای توزیع نهاده ها در سال زراعی آینده میزان گندم تحویلی ثبت شده در سامانه سیفا ۱، سیفا ۲ و اداره غله است، افزود: بهره برداران از فروش گندم به واسطه ها و مراکز غیر دولتی بپرهیزند./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار