تاریخ انتشار: شنبه ۸ خرداد ۱۴۰۰ | ۱۲:۴۵ ب٫ظ
نخستین واحد صنعتی فرآوری شیرین بیان در مرودشت راه اندازی شد
نخستین واحد صنعتی فرآوری شیرین بیان در مرودشت راه اندازی شد مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: نخستین واحد صنعتی فرآوری شیرین بیان با مجوز جهاد کشاورزی با ظرفیت ۳۰۰ تن در سال در مرودشت به بهره برداری رسید.به گزارش سلام مرودشت، کاووس همتی با بیان اینکه این واحد صنعتی در زمینه بسته بندی قلمه و تهیه پودر شیرین بیان فعالیت می کند، افزود: محصول فرآوری شده […]


مدیرجهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: نخستین واحد صنعتی فرآوری شیرین بیان با مجوز جهاد کشاورزی با ظرفیت ۳۰۰ تن در سال در مرودشت به بهره برداری رسید.
به گزارش سلام مرودشت، کاووس همتی با بیان اینکه این واحد صنعتی در زمینه بسته بندی قلمه و تهیه پودر شیرین بیان فعالیت می کند، افزود: محصول فرآوری شده به صورت غیر مستقیم به کشور های فرانسه، ایتالیا، سوئد، سوئیس و هند صادر می شود.
به گفته همتی؛ در این واحد صنعتی، برای ۱۵ نفر به صورت مستقیم اشتغال زایی شده است.
او گفت: این واحد صنعتی به عنوان تنها واحد فرآوری شیرین بیان است که با مجوز جهاد کشاورزی به بهره برداری رسیده است.
وی با اشاره به موانعی که برای برداشت این محصول وجود دارد، افزود: محصول خام شیرین بیان عمدتا از کشورهای آذربایجان، ارمنستان و از شهرستان های، اقلید، اصفهان، کرمان، کرمانشاه، اهواز و اردبیل تامین می شود.
این مقام مسئول با اشاره به اینکه حدود ده هکتار شیرین بیان در شهرستان وجود دارد، اظهار کرد:کشت دیم این گیاه دارویی برای جلوگیری از واردات شیرین بیان از کشورهای آسیای میانه و خروج ارز از کشور توصیه می شود.
همتی، تولید داروهای گیاهی، تهیه شکلات و قرص شیرین بیان و طعم دار کردن آب معدنی و… را از موارد مصرف شیرین بیان برشمرد.
او گفت: مدت زمان، کاشت، داشت و برداشت گیاه دارویی شیرین‌بیان، سه ساله است و بوسیله بذر و قلمه تکثیر می شود.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت یادآور شد: این شهرستان قطب صنایع کشاورزی در استان فارس است و بیش از ۱۰۴ واحد صنعتی در زمینه تولید رب گوجه، شوری، ترشی، صنایع بسته بندی مواد لبنی و … فعال است.روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار