تاریخ انتشار: دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۲:۲۵ ب٫ظ
مدیر جهاد کشاورزی مرودشت: کشت ذرت علوفه ای زود هنگام در مرودشت آغاز شد
مدیر جهاد کشاورزی مرودشت: کشت ذرت علوفه ای زود هنگام در مرودشت آغاز شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز کشت ذرت علوفه ای بهاره در این شهرستان خبر داد و گفت: تولید ذرت علوفه ای تازه و با کیفیت در اول تابستان و کاهش مصرف آب مهمترین مزیت کشت ذرت علوفه ای زود هنگام است.به سلام مرودشت، عزیز رحیمی افزود: کشت مرسوم ذرت در منطقه اوایل تیر […]


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز کشت ذرت علوفه ای بهاره در این شهرستان خبر داد و گفت: تولید ذرت علوفه ای تازه و با کیفیت در اول تابستان و کاهش مصرف آب مهمترین مزیت کشت ذرت علوفه ای زود هنگام است.
به سلام مرودشت، عزیز رحیمی افزود: کشت مرسوم ذرت در منطقه اوایل تیر و برداشت مرسوم نیز از اواخر شهریور تا اواخر مهر ماه است.
او گفت: کشت ذرت در این زمان علاوه بر تناوب زراعی مناسب و بالا بردن اقتصاد کشاورز، علوفه مورد نیاز دام‌های منطقه را نیز تامین می کند.
رحیمی بیان کرد: استفاده کم از آب، کوتاهی دوره رشد، گسترش یک نواختی رشد در مزرعه، افزایش عملکرد در واحد سطح و کاهش خطر سرمازدگی آخر فصل از فواید کشت ذرت علوفه ای بهاره است.
وی، مزایای کشت ذرت بهاره را، کنترل علف‌های هرز سبز شده طی دوره نکاشت پاییز و زمستان با عملیات زراعی، مدیریت کاربرد علف کش ها، استفاده از نزولات جوی احتمالی بهاره و تولید علوفه با کیفیت و تازه در اوایل تابستان عنوان کرد.
این مقام مسئول ابراز کرد: محصول تولیدی علاوه بر تامین نیاز بیش از ١۴٠٠ واحد گاوداری صنعتی و سنتی در شهرستان به شهرستان‌ها و استان های همجوار نیز ارسال می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت، متوسط عملکرد ذرت علوفه ای در شهرستان مرودشت را ۶۰ تن در هکتار عنوان کرد و یادآور شد: مرودشت رتبه اول کشت و تولید این محصول در استان فارس را داراست./گزارش روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار