تاریخ انتشار: یکشنبه 18 خرداد 1399 | 13:32 ب.ظ
تولید بیش از ۱۲۰۰ تن شلغم خارج از فصل در مرودشت
تولید بیش از ۱۲۰۰ تن شلغم خارج از فصل در مرودشت کارشناس زراعت مرکز جهاد کشاورزی سیدان گفت: در سال زراعی جاری کشاورزان بخش سیدان در مرودشت ۳۰ هکتار از زمین های خود را به کشت شلغم خارج از فصل اختصاص داده اند. به گزارش سلام مرودشت، مجید حبیبی با بیان اینکه کشت شلغم خارج از فصل با هدف صادرات در اسفند ماه سال گذشته انجام […]

کارشناس زراعت مرکز جهاد کشاورزی سیدان گفت: در سال زراعی جاری کشاورزان بخش سیدان در مرودشت ۳۰ هکتار از زمین های خود را به کشت شلغم خارج از فصل اختصاص داده اند.
به گزارش سلام مرودشت، مجید حبیبی با بیان اینکه کشت شلغم خارج از فصل با هدف صادرات در اسفند ماه سال گذشته انجام شده است، افزود: طول دوره رشد این گیاه حدود ۷۵ روز است که از نیمه های خرداد ماه برداشت آن آغاز شده است.
وی با بیان اینکه درکشت عادی ومرسوم مناسب ترین زمان کشت شلغم، از اوایل شهریورتا اوایل مهر ماه است، تصریح کرد: کوتاه بودن طول دوره رشد، درآمد زایی مناسب و کاهش مصرف آب از مزایایی کشت شلغم خارج از فصل است.
او گفت :میزان بذر مصرفی برای کشت شلغم سه کیلو گرم در هکتار است ، به صورت مکانیزه کشت می شود و به روش های نوین نیز آبیاری می شود.
حبیبی ،
این کارشناس با بیان اینکه متوسط عملکرد شلغم ۳۵ تا ۴۰ تن در هکتار است، یاآور شد: عمده شلغم تولیدی به منظور صادرات به کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس بارگیری و ارسال می شود./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار