تاریخ انتشار: شنبه 10 خرداد 1399 | 13:43 ب.ظ
برداشت عدس از مزارع کامفیروز جنوبی آغاز شد
برداشت عدس از مزارع کامفیروز جنوبی آغاز شد مسئول مرکز جهاد کشاورزی کامفیروز جنوبی گفت: برداشت عدس دیم از۹۰ هکتار از اراضی کامفیروز جنوبی از توابع شهرستان مرودشت آغاز شده است . به گزارش سلام مرودشت، علی نقی قاسمی با اشاره به اینکه کشت عدس پاییزه از نیمه آذر ماه در این منطقه انجام می شود، افزود: برداشت عدس از اوایل خرداد آغاز […]

مسئول مرکز جهاد کشاورزی کامفیروز جنوبی گفت: برداشت عدس دیم از۹۰ هکتار از اراضی کامفیروز جنوبی از توابع شهرستان مرودشت آغاز شده است .
به گزارش سلام مرودشت، علی نقی قاسمی با اشاره به اینکه کشت عدس پاییزه از نیمه آذر ماه در این منطقه انجام می شود، افزود: برداشت عدس از اوایل خرداد آغاز شده است و پیش بینی می شود بیش از ۵۸ تن عدس تولید شود.
قاسمی با بیان اینکه از هر هکتار عدس حدود ۶۰۰ تا ۷۰۰ کیلو گرم عدس تولید می شود، اظهار کرد: بارندگی های مناسب، افزایش تولید را در برداشته و احتمال افزایش عملکرد در واحد سطح نسبت به سال های گذشته وجود دارد.
به گفته قاسمی؛ درچند سال اخیرکشت حبوبات با توجه به مزایای آن از جمله تثبیت ازت، صرفه اقتصادی و مصرف حداقل سموم مورد استقبال بهره برداران قرار گرفته است.و روند رو به رشدی داشته و نسبت به سال های گذشته افزایش قابل ملاحظه ای داشته است.
رئیس مرکز جهاد کشاورزی کامفیروز جنوبی با بیان اینکه ارقام کشت شده عدس در این منطقه محلی هستند، افزود: این نوع عدس به دلیل خصوصیات و طعم ویژه آن از محبوبیت خاصی برخور دار است.
وی بااشاره به اهمیت کشت حبوبات از جمله عدس در اراضی زراعی گفت: کشت حبوبات به دلیل افزایش مواد آلی خاک از طریق تثبیت بیولوژیکی ازت ، کاهش جمعیت علف های هرز ، کاهش جمعیت آفات گندم و سایر غلات بسیار حائزاهمیت است و در تناوب با غلات موجب افزایش حاصلخیزی خاک و افزایش درآمد کشاورزان خواهد شد./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار