تاریخ انتشار: شنبه 10 خرداد 1399 | 13:39 ب.ظ
مسئول اداره تولیدات گیاهی مرودشت:برداشت جو از مزارع مرودشت آغاز شد
مسئول اداره تولیدات گیاهی مرودشت:برداشت جو از مزارع مرودشت آغاز شد رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی شهرستان مرودشت از برداشت جو از ۳۰ هزار هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام مرودشت، جلال نوجوان با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال بالغ بر یکصد هزار تن جو تولید شود، اظهار کرد: متوسط عملکرد جو در مزارع آبی در سال های پیش ۴.۵ […]

رئیس اداره بهبود تولیدات گیاهی شهرستان مرودشت از برداشت جو از ۳۰ هزار هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد.
به گزارش سلام مرودشت، جلال نوجوان با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال بالغ بر یکصد هزار تن جو تولید شود، اظهار کرد: متوسط عملکرد جو در مزارع آبی در سال های پیش ۴.۵ تن و در مزارع دیم حدود دو تن در هکتار بود .
به گفته وی؛ بارش های مناسب در زمستان و بهار باعث رشد و تولید مناسب در دیم زارها شده است و انتظار می رود عملکرد نسبت به سال های گذشته افزایش یابد.
نوجوان افزود: در حال حاظر ۱۵ دستگاه کمباین در منطقه فعال هستد که با افزایش سطوح قابل برداشت تعداد کمباین ها افزایش خواهد یافت.
او گفت: با برگزاری جلسات متعدد، هماهنگی لازم به منظور تامین سوخت کمباین ها و انجام معاینه فنی، راه اندازی مراکز خرید دولتی، نظارت کامل بر روند خرید،نظارت بر روند خرید و..صورت گرفته است.
این مقام مسئول بیان کرد: مهمترین ارقام جو تولیدی، بهرخ، ریحان ۰۳، ویلما و جو دیم رقم سرآرود است که هم به صورت بذور خود مصرفی و هم گواهی شده هستند.
مسئول اداره بهبود تولیدات گیاهی با تاکید بر اینکه همانند سال های گذشته آتش زدن کاه و کلش ممنوع است، یادآور شد: با افرادی که اقدام به آتش زدن کاه و کلش مزارع کنند، مطابق با مقررات برخورد خواهد شد./ روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار