تاریخ انتشار: دوشنبه 8 اردیبهشت 1399 | 11:17 ق.ظ
ممنوعیت واگذاری مرتع برای دام سبک در مرودشت
ممنوعیت واگذاری مرتع برای دام سبک در مرودشت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: واگذاری اراضی منابع ملی در مراتعی که پروانه چرای دام و یا سند طرح مرتع داری دارند ممنوع است. به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی اظهار کرد: بر اساس نامه مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان جنگلها، مراتع و آبخیز داری کشور هر گونه تقاضای واگذاری به منظور پرورش […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: واگذاری اراضی منابع ملی در مراتعی که پروانه چرای دام و یا سند طرح مرتع داری دارند ممنوع است.

به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی اظهار کرد: بر اساس نامه مدیر کل دفتر امور مراتع سازمان جنگلها، مراتع و آبخیز داری کشور هر گونه تقاضای واگذاری به منظور پرورش دام سبک اعم از پرورشی و داشتی در مراتع ممنوع است‌.
رحیمی افزود: افراد داری پروانه چرا و طرح مرتع داری در صورت تقاضامی توانند با تعدیل دام و حذف ازمرتع و با ابطال “پروانه چرا” با گذراندن مراحل قانونی نسبت واگذاری اقدام کنند.
رحیمی با بیان اینکه واگذاری مربوط به دام های پرورشی و داشتی مبین حضور دام های سبک ناشی از این واگذاری ها در عرصه های مرتعی است، تصریح کرد: واگذاری مرتع جهت پرورش و نگهداری هر نوع دام سبک به سایر متقاضیان نیز ممنوع است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه تعادل بین دام و مرتع ضروری است، یادآورشد: بدیهی است واگذاری صرفا با رعایت دستور العمل های ابلاغی بلامانع خوهد بود.
او با بیان اینکه در شهرستان مرودشت بیش از ۱۲۰ هزار هکتار مرتع وجود دارد، خاطر نشان کرد: متاسفانه برخی از افراد، با نقض قوانین و دستو العمل ها ، اقدام به چرای بی رویه دام در مراتع می کنند، که این اتفاق موجب تخریب عرصه های طبیعی و بر هم زدن تعادل دام و مرتع خواهد شد./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار