تاریخ انتشار: سه شنبه 20 تیر 1402 | 07:26 ق.ظ
مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس،
در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس
در شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس؛ علیرضا مهاجر روز چهارشنبه در آیین آغاز به کار واحد تولید کود سولفات پتاسیم در شهرک صنعتی چرم شهر مشهد که با حضور حمید رسولی مجری طرح خودکفایی کشور در کودهای کشاورزی برگزار شد، افزود: خرید این محصول راهبردی […]

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس؛

علیرضا مهاجر روز چهارشنبه در آیین آغاز به کار واحد تولید کود سولفات پتاسیم در شهرک صنعتی چرم شهر مشهد که با حضور حمید رسولی مجری طرح خودکفایی کشور در کودهای کشاورزی برگزار شد، افزود: خرید این محصول راهبردی تا کنون از مرز ۵.۵ میلیون تن در کشور گذشته و همچنان ادامه دارد.

معاون امور زراعت وزیر جهاد کشاورزی گفت: در حالی که سال گذشته خرید تضمینی گندم از ۷.۵ میلیون تن گذشت امسال با وجود خشکسالی سراسری خرید تا ۹ میلیون تن از این محصول راهبردی پیش بینی می شود.

وی ادامه‌ داد: استفاده بهینه از کودهای پایه از جمله پتاسه و ازته موجب عملکرد خوب در محصول گندم در شرایط خشکسالی شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: متاسفانه به دلایل فراوان کشور ما جزء استثمارگران بزرگ زمین است به این دلیل که با بهره برداری فراوان از زمین آن را روز به روز ضعیف تر می‌‍کنیم و با دادن کودهای ازته هرچه در قوت زمین هست را مصرف می کنیم.

مهاجر افزود: به همین دلیل علم تغذیه در حوزه کشاورزی بسیار مهم است و استفاده از کود پتاسه جزء نیازهای مهم است که تولید آن در داخل می تواند موجب صرفه اقتصادی در کشور شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار