تاریخ انتشار: چهارشنبه 7 دی 1401 | 10:00 ق.ظ
سه کانال انتقال آب کشاورزی در مرودشت به بهره برداری رسید
سه کانال انتقال آب کشاورزی در مرودشت به بهره برداری رسید مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از پایان عملیات ساخت سه کانال انتقال آب کشاورزی در روستای مائین ابرج از توابع این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان با بیان اینکه  این کانال ها جمعا به طول ۷۵۲ متر و از نوع […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از پایان عملیات ساخت سه کانال انتقال آب کشاورزی در روستای مائین ابرج از توابع این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان با بیان اینکه  این کانال ها جمعا به طول ۷۵۲ متر و از نوع بتنی ذوزنقه ای است، اظهار کرد:  برای اجرای کانال های مذکور  ۹۳۴۴ میلیون ریال از محل اعتبارات سیل استانی و ملی هزینه شده است .

امیریان تصریح کرد: این کانال ظرفیت انتقال ۵۰۰ لیتر بر ثانیه آب را دارد و ۲۲ نفر بهره بردار با یکصد هکتار زمین زراعی از آن بهره مند می شوند.

به گفته وی؛ صرفه جویی در مصرف آب مورد نیاز کشاورزی، جلوگیری از نفوذ آب به خاک، انتقال آب با حداقل تلفات، هدایت سریع آب به مزرعه و افزایش راندمان انتقال آب از مزایای اجرای کانال های بتنی است.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار