تاریخ انتشار: شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۸:۳۹ ق٫ظ
کشف سموم نباتی تقلبی در مرودشت
کشف سموم نباتی تقلبی در مرودشت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از کشف ۱۲۰ لیتر سم بوتاکر تقلبی و بدون درج تاریخ مصرف و قیمت در یک فروشگاه شهر کامفیروز خبر داد.به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی اظهار کرد: این سموم در بازرسی صورت گرفته با حضور نماینده دادستان، نماینده مدیریت حفظ نباتات استان و نماینده شرکت آریا شیمی و روسای […]


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از کشف ۱۲۰ لیتر سم بوتاکر تقلبی و بدون درج تاریخ مصرف و قیمت در یک فروشگاه شهر کامفیروز خبر داد.
به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی اظهار کرد: این سموم در بازرسی صورت گرفته با حضور نماینده دادستان، نماینده مدیریت حفظ نباتات استان و نماینده شرکت آریا شیمی و روسای مراکز جهاد کشاورزی کامفیروز شمالی و جنوبی کشف و ضبط شد.
به گفته رحیمی؛ با هماهنگی و تعامل خوب بین دستگاههای اجرائی و قضائی و با پیگیریهای مستمر مدیریت حفظ نباتات و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، همه سموم ثبت شده صورت جلسه و به مدیریت حفظ نباتات استان منتقل شد.
وی افزود: پرونده متخلفین به منظور برخورد قانونی به دادگاه ارسال شد.
این مقام مسئول با بیان اینکه این اقدام در راستای مبارزه با قاچاق سموم و نهاده های کشاورزی و کشف سموم تقلبی صورت گرفت، خاطر نشان کرد: فروشندگان سموم که اقدام به فروش سموم و نهاده های تقلبی، قاچاق و تاریخ مصرف گذشته کنند، مورد پایش قرار می گیرند و مطابق مقررات با آنان برخورد خواهد شد.
رحیمی با اشاره به اینکه سلامت مردم در گرو برخورد با ورود و استفاده از سموم قاچاق و غیر استاندارد است، اظهار کرد: بازرسی و پایش فروشگاه‌های عرضه سموم نباتی در شهرستان ادامه دارد و چنانچه فروشگاهی دستورالعمل و ضوابط را رعایت نکند ضمن صدور اخطار کتبی نسبت به پلمپ فروشگاه اقدام خواهد شد.
وی تاکید کرد: کشاورزان در صورت مشاهده هرگونه سموم مشکوک موارد را به مدیریت حفظ نباتات استان و یا مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌اطلاع‌رسانی کند./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار