تاریخ انتشار: چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۳۶ ب٫ظ
برای اولین بار در فارس؛ بانوان اعضای صندوق اعتبارات خرد در مرودشت محصول استاندرد زعفران تولید کردند
برای اولین بار در فارس؛ بانوان اعضای صندوق اعتبارات خرد در مرودشت محصول استاندرد زعفران تولید کردند مسئول اداره آموزش و ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از دریافت “پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها” در محصول زعفران توسط اعضا صندوق اعتبارت خرد زنان روستایی در مرودشت خبرداد.به گزارش سلام مرودشت، راضیه اسلام مهربا بیان اینکه واحد مذکور دارای مجوز مشاغل خانگی برای تولید زعفران و در روستای فتوح آباد از […]


مسئول اداره آموزش و ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از دریافت “پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها” در محصول زعفران توسط اعضا صندوق اعتبارت خرد زنان روستایی در مرودشت خبرداد.
به گزارش سلام مرودشت، راضیه اسلام مهربا بیان اینکه واحد مذکور دارای مجوز مشاغل خانگی برای تولید زعفران و در روستای فتوح آباد از توابع این شهرستان است، اظهار کرد: این مزرعه در سطح دو هزار مترمربع است که توسط یک نفر مجری و ۳۰ نفر فراگیر مدیریت می شود.
او گفت: مطابق ضوابط، این مزرعه در طول دوره کشت تا برداشت سه مرحله توسط کارشناسان فنی شرکتهای بازرسی مورد تایید اداره کل استاندارد، مورد بازرسی قرار گرفته و از آنها نمونه برداری شده است.
به گفته اسلام مهر، تغذیه و مبارزه با آفات و بیماری ها در این مزرعه بر اساس استاندارد های موجود و با نظارت مدیر کنترل کیفی و کارشناسان فنی از زمان قبل از کشت تا زمان برداشت انجام شده است.
اسلام مهر تصریح کرد: طرح تولید محصول استاندارد درمرودشت از سال ۱۳۹۷با تولید محصول استاندارد گوجه گیلاسی در صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی آغاز شد و در ادامه طرح، تولید محصول استاندارد زعفران توسط اعضا صندوق اعتبارات خرد زنان روستایی در سال ۱۳۹۸ به اجرا درآمد که منجر به تولید زعفران استاندارد و دریافت پروانه کاربرد نشان حد مجاز آلاینده ها در این محصول شدند.
وی خاطر نشان کرد: به منظور دریافت گواهی محصول استاندارد مجری طرح بایستی نکاتی از قبیل مدیریت تلفیقی، کاهش مصرف نهاده های شیمیایی و افزایش مصرف مواد آلی و زیستی را در دستور کار قرار دهد.
مسئول ترویج مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت یادآور شد: استفاده بی رویه از کودهای شیمیایی و سموم دفع آفات در کشور و باقی ماندن این ترکیبات در محصولات سبب شده است تا افزایش سلامت جامعه با اولویت قرار دادن تولید محصولات استاندارد و همچنین محصولات ارگانیک در اولویت قرارگیرد./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار