تاریخ انتشار: یکشنبه ۲۷ مهر ۱۳۹۹ | ۰۹:۳۳ ق٫ظ
۱۶۸ مربی جهش تولید در مرودشت فعالیت خود را آغاز کردند
۱۶۸ مربی جهش تولید در مرودشت فعالیت خود را آغاز کردند مسئول بسیج مهندسین کشاورزی در جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز فعالیت ۱۶۸ نفر از کارشناسان کشاورزی بسیج مهندسین در قالب مربیان جهش تولید در این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام مرودشت اکبر محمودی با بیان اینکه نهضت جهش تولید در شهرستان مرودشت با هدف دستیابی به اهداف طرح ملی قرار گاه امنیت غذایی […]


مسئول بسیج مهندسین کشاورزی در جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز فعالیت ۱۶۸ نفر از کارشناسان کشاورزی بسیج مهندسین در قالب مربیان جهش تولید در این شهرستان خبر داد.
به گزارش سلام مرودشت اکبر محمودی با بیان اینکه نهضت جهش تولید در شهرستان مرودشت با هدف دستیابی به اهداف طرح ملی قرار گاه امنیت غذایی در دستور کار قرار گرفته است، اظهار کرد: این مربیان فعالیت خود را با نظارت بر کاشت کلزا و با ارائه توصیه های فنی و نظارت بر عملیات خاک آب، تنظیم کارنده ها، رعایت تاریخ کاشت، توصیه ارقام مناسب، نظارت بر تراکم و عمق کشت در زراعت کلزا آغاز کرده اند.
او گفت: مربیان با گذراندن دورهای آموزشی که به صورت وبیناری در حال انجام است و با ثبت نام در سامانه و دریافت کد رهیگیری مشغول به کار شده اند.
وی با بیان اینکه این طرح با همیاری سازمان جهاد کشاورزی و با بهره مندی از ظرفیت متخصصان و مهندسان بسیجی در عرصه کشاورزی اجرا می‌شود، افزود:در این طرح با تلاش بسیج مهندسین و جهاد کشاورزی طی سه سال جهش تولید هشت درصدی مد نظر است.
مسئول بسیج مهندسین جهاد کشاورزی مرودشت تصریح کرد: این مربیان پنج محصول راهبردی شهرستان از جمله گندم ، جو، کلزا و ذرت علوفه ای و دانه ای را نظارت می کنند.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه مربی موظف است دانش و اطلاعات علمی خود را به روز رسانی کند، خاطر نشان کرد: مربیان باید در طول اجرای طرح نسبت به بازدید مستمر از مزارع اقدام کنند و با ارتباط موثر با بهره برداران و بیان توصیه های فنی در زمان کاشت، داشت و برداشت در راستای افزایش عملکرد بهره بردار گام بردارند.
محمودی با اشاره به اینکه قطعا پس از پایان فصل کشت عملکرد در حوزه عمل هر مربی بررسی خواهد شد، بیان کرد: بدیهی است استفاده از ظرفیت سامانه پهنه بندی در ثبت عملکرد محصولات مورد نظر در ارزیابی رفتار حرفه ای مربیان و افزایش بهره وری آنان در زراعت های مختلف لحاظ خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تلاش شده است که در این طرح از نیروهای بومی استفاده شود بر استفاده از ظرفیت شوراهای اسلامی و دهیاری ها و معرفی مربیان به آنان تاکید کرد./ روابط عمومی

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار