تاریخ انتشار: شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۲ ق٫ظ
برداشت لوبیا در مرودشت آغاز شد
برداشت لوبیا در مرودشت آغاز شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: برداشت لوبیا در بیش از ۲۰۰ هکتاراز مزارع این شهرستان آغاز شده است و پیش بینی می شود بالغ بر ۵۰۰ تن انواع لوبیا سفید، چیتی و قرمز تولید شود. به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی اظهار کرد: این محصول در تیرکشت می شود و در مهرماه نیز برداشت […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: برداشت لوبیا در بیش از ۲۰۰ هکتاراز مزارع این شهرستان آغاز شده است و پیش بینی می شود بالغ بر ۵۰۰ تن انواع لوبیا سفید، چیتی و قرمز تولید شود.
به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی اظهار کرد: این محصول در تیرکشت می شود و در مهرماه نیز برداشت خواهد شد.
این مقام مسئول ابراز کرد: با بررسی اجزاء عملکرد لوبیا در یک بوته مطلوب در این شهرستان طول بوته ۲ متر، تعداد غلاف ۱۸۱، تعداد دانه ۶۱۴، متوسط تعداد دانه در غلاف سه تا چهار عدد گزارش می شود .
وی افزود: لوبیا در این شهرستان به روش خشکه کاری، بادستگاه پنوماتیک و به صورت خطی کشت می شود.
رحیمی خاطرنشان کرد: با برگزاری کلاس، کارگاه و بازدیدهای آموزشی، پیش بینی می شود در سال زراعی آینده، سطح زیر کشت حبوبات در شهرستان به میزان قابل توجهی افزایش یابد.
به گفته رحیمی؛ آرایش کشت فاصله بین دو ردیف ۵۰ تا ۷۵ سانتی متر با یک خط نوار تیپ و با یک خط نوارتیپ از مطلوب ترین موارد آرایش کشت در این شهرستان است.
او گفت: نیاز به فعالیت های تحقیقاتی از جمله مزرعه نمایشی، طرح های مقایسه ارقام و… از جمله موارد قابل پیگیری در توسعه کشت حبوبات است‌.
رحیمی اظهار امیدواری کرد با استفاده از روش های به زراعی، به نژادی، تغذیه مناسب و مدیریت بهینه در سال های بعد حداکثر عملکرد در واحد سطح را داشته باشیم.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت یادآور شد : کشت لوبیا با توجه به مزایای آن از جمله تثبیت ازت و حاصلخیزی خاک ، صرفه اقتصادی، مصرف حداقل سموم و صرفه جویی در مصرف آب (کمتر از پنج هزار متر مکعب) مورد استقبال بهره برداران است.
مرودشت با دارا بودن بالغ بر ۱۳۵ هزار هکتار زمین زراعی در ۴۵ کیلومتری شمال شیراز قرار دارد./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار