تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۳۶ ق٫ظ
تولید بالغ بر ۸ هزار تن سیب پاییزه در کامفیروز
تولید بالغ بر ۸ هزار تن سیب پاییزه در کامفیروز رئیس مرکز جهاد کشاورزی کامفیروز جنوبی از آغاز برداشت سیب پائیزه از ۲۷۰ هکتار باغ سیب در این منطقه خبر داد. به گزارش سلام مرودشت، علی نقی قاسمی افزود: برداشت سیب از اوایل مهر ماه آغاز شده و تا پایان مهر ماه نیز ادامه دارد. او با بیان اینکه متوسط عملکرد سیب در این منطقه […]

رئیس مرکز جهاد کشاورزی کامفیروز جنوبی از آغاز برداشت سیب پائیزه از ۲۷۰ هکتار باغ سیب در این منطقه خبر داد.

به گزارش سلام مرودشت، علی نقی قاسمی افزود: برداشت سیب از اوایل مهر ماه آغاز شده و تا پایان مهر ماه نیز ادامه دارد.

او با بیان اینکه متوسط عملکرد سیب در این منطقه بین ۳۰ تا ۴۰ تن در هکتار است، تصریح کرد: پیش بینی می شود بالغ بر  هشت هزار تن سیب پائیزه از نوع زرد و قرمز تولید و روانه بازار شود.

قاسمی اضافه کرد: سیب تولیدی علاوه بر تامین نیاز  استان فارس به استان‌های همجوار از جمله اصفهان، یزد و تهران  نیز ارسال می‌شود.

به گفته قاسمی؛ سیب تولیدی در کامفیروز  به دلیل آب و هوای مطلوب از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و از محبوبیت خاصی برخوردار است.

رییس مرکز جهاد کشاورزی کامفیروز از عدم وجود سردخانه نگهداری محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی تکمیلی به عنوان یک مشکل اساسی در راستای تولید و نگهداری محصولات باغی در این منطقه نام برد.

در شهرستان مرودشت ۶۵۰۰ هکتار باغ اعم از گردو پسته، انواع هسته دار‌ها وجود دارد و ۱۵۵۰ هکتار آن سیب از انواع سیب گلاب بهاره ،تابستانه و پائیزه است.

کامفیروز از توابع شهرستان مرودشت  و در ۱۱۰ کیلومتری شمال غرب شیراز و ۹۰ کیلومتری غرب مرودشت قرار دارد./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار