تاریخ انتشار: شنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۶ ب٫ظ
مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی مرودشت:  اجرای طرح تولید محصول گواهی شده گوجه فرنگی در مرودشت
مسئول حفظ نباتات جهاد کشاورزی مرودشت:  اجرای طرح تولید محصول گواهی شده گوجه فرنگی در مرودشت مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از ایجاد پنج سایت الگویی محصول گواهی شده گوجه فرنگی در سطح ۱۶ هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام مرودشت، طاهره امیری با بیان اینکه گوجه فرنگی عمده محصول صیفی این شهرستان محسوب می شود، اظهار کرد: بسترهای تولید محصول گواهی شده در […]

مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از ایجاد پنج سایت الگویی محصول گواهی شده گوجه فرنگی در سطح ۱۶ هکتار از مزارع این شهرستان خبر داد.
به گزارش سلام مرودشت، طاهره امیری با بیان اینکه گوجه فرنگی عمده محصول صیفی این شهرستان محسوب می شود، اظهار کرد:
بسترهای تولید محصول گواهی شده در این شهرستان به خوبی فراهم شده است از این رو سالم سازی محصولات کشاورزی وارتقای کیفیت تغذیه باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.
امیری افزود: در راستای تولید محصول گواهی شده گوجه فرنگی مبارزه با آفات و بیماری ها با اجرای مدیریت تلفیقی آفات صورت گرفته و استفاده از سموم بیولوژیک، رهاسازی زنبور براکون و نصب تله های فرمونی و نوری و … به منظور مبارزه با آفت شب پره مینوز و هلیوتیس در دستور کار قرار گرفته است.
مسئول حفظ نباتات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اشاره به اینکه در سال گذشته با تلاش کارشناسان و همکاری کشاورزان پیشرو تعداد چهار گواهی ICM برای اولین بار در شهرستان دریافت شد، خاطر نشان کرد: اجرای این طرحها با رویکرد ترویج تولید و مصرف محصول کشاورزی استاندارد و گواهی شده با محوریت اجرای دستورالعمل حد مجاز آلاینده ها در محصولات کشاورزی، جلوگیری از سوء مصرف سموم و کودهای شیمیایی، مدیریت منابع آب و خاک اجرا می شود.
این کارشناس با بیان خصوصیات و استاندارهای محصول گواهی شده خاطرنشان کرد: محصول گواهی شده به محصولی گفته می شود که میزان باقیمانده آلاینده ها در آن در حد مجاز یا کمتر باشد و افزایش سطح زیر کشت محصول گواهی شده و بالا رفتن مصرف آن به افزایش سطح درآمد کشاورزان و سلامت جامعه منجر شود.
وی به مشکلات تولید و فروش محصول استاندارد اشاره کرد و افزود: انتخاب بهره بردار متقاضی و پیشرو با توجه به هزینه های اخذ گواهی از مشکلات تولید محصول استاندارد است و اگر تفاوت قیمت محصول استاندارد و معمولی تعریف نشود انگیزه‌ای برای تولید وجود نخواهد داشت./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار