تاریخ انتشار: شنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۲ ق٫ظ
قدرت آمریکا در حال افول می باشد
قدرت آمریکا در حال افول می باشد امام جمعه مرودشت گفت: برای رونق تولید ابتدا باید بروکراسی اداری کاهش یابد و بعضی ساختارهای اقتصادی، قانون ها و آیین نامه ها اصلاح شود به گزارش سلام مرودشت :حجت الاسلام مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی ،سیره عرضه دین را یکی از […]

امام جمعه مرودشت گفت: برای رونق تولید ابتدا باید بروکراسی اداری کاهش یابد و بعضی ساختارهای اقتصادی، قانون ها و آیین نامه ها اصلاح شود
به گزارش سلام مرودشت :حجت الاسلام مهدی آقائی امام جمعه مرودشت در خطبه های این هفته خود ضمن توصیه نمازگزاران به رعایت تقوی الهی ،سیره عرضه دین را یکی از سنت های مشهور ومتعارف شیعیان در عصر ائمه (علیهم السلام )برشمرد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه به موضوع بیماری کرونا پرداخت وافزود:مردم باید دستورات وتوصیه های پزشکی را در زمینه پیشگیری از انتشار ویروس کرونا جدی گرفته ودرمقابله با کرونا از پرداختن به اخبار وتحلیل های ساختگی وانتشار شایعات در سطح جامعه پرهیز وخودداری نمایند.
آقائی در ادامه به موضوع قتل فجیع جورج فلوید سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس این کشور اشاره نمود وافزود:رفتاربسیار فجیع وناشایستی از پلیس آمریکا به عنوان یکی از مظاهر فرهنگ استکباری غرب در روزهای اخیر شاهد بودیم.
وی با بیان اینکه فرهنگ قتل وزورگویی وسلطه جویی در حکومت آمریکا همواره وجود داشته ، بیان کرد:امروزه شاهد یک انفجار از درون آمریکا هستیم وهمین قیام مردم در خصوص اعتراض به قتل سیاه پوست آمریکایی مقدمه ای برای تحقق وعده الهی در عدم پایداری ظلم می باشد.
وی افزود: این رفتار پلیس آمریکا مصداق رفتاری است که آمریکایی‌ها با دیگر ملت‌ها انجام می‌دهند و زانویشان را بر گردن آنها گذاشته‌اند و اجازه نفس کشیدن به آنها نمی‌دهند و اعتراض مردم آمریکا به رفتار پلیس آمریکا مصداق واکنشی است که ملت‌های جهان به حضور نظامیان آمریکایی نشان می‌دهند.
آقائی بیان کرد: آمریکا امروز از نظر سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در شرایط مناسبی قرار ندارد و یکی از مقروض‌ترین کشورها و از نظر نظامی در شرایطی نیست که بتواند در مقابل همه کشورها از جمله ایران اسلامی بایستدوروز به روز شاهد افول قدرت آمریکا چه از داخل وخارج هستیم.
آقائی در ادامه ضمن اشاره به سال جهش تولید وحمایت همه جانبه ازسرمایه گذاران افزود: حمایت از تولیدکنندگان موجب تثبیت اشتغال پایدار و تحقق شعار سال مبنی بر جهش تولید می شود.
وی ادامه داد: نامگذاری‌ سال‌ها در خصوص مسائل اقتصادی و تولیدی نشان دهنده اهمیت موضوع است که باید توسط مسوولان زمینه انجام آن در منطقه فراهم شود.
خطیب جمعه مرودشت اظهار کرد: جهش تولید در گرو همکاری همه جانبه مسوولان و ایجاد بستر مناسب برای بخش خصوصی و علاقه‌مندان به سرمایه گذاری برای تولید و اشتغال است و برای رونق تولید ابتدا باید بروکراسی اداری کاهش یابد و بعضی ساختارهای اقتصادی، قانون ها و آیین نامه ها اصلاح شود.
وی افزود: دستگاه ها و وزارتخانه ها هر کدام اتاق های فکر تشکیل دهند و برای رفع بروکراسی اداری و قوانین مزاحم که بیشتر مربوط به بخشنامه ها است و اگر بعضی مشکلات مربوط به قانون است، به مجلس برای اصلاح ارسال کنند.
حجت الاسلام آقائی گفت: امروز تولید کننده برای تولید با مشکل مواجه شده و استعلام های مختلف اداری گاهی ۶ ماه و یک سال طول می کشد و فرد باید بدود تا پاسخ استعلام را بگیرد که با این شکل رونق تولید رخ نمی دهد و فضای کسب و کار ما مناسب نیست.
وی با بیان اینکه در سطح شهرستان مرودشت ظرفیت های بزرگی از جمله کارخانه بسکویت تینا که می تواند زمینه اشتغال ۲۵۰الی ۵۰۰جوان را فراهم کند،به دلیل برخی موانع قابل حل قانونی ،متوقف گردیده است ویا انبار کارخانه آرد دادلی که ظرفیت بیش از ۳۰ هزار تن ازگندم شهرستان به خاطر بروکراسی های اداری ویک سری استعلام های موردنیاز از مراجع قضائی با برخی موانع مواجه شده است ونیازمند حمایت همه جانبه از سمت مسئولان شهرستان واستانی دارد.
آقائی در ادامه روزجهانی محیط زیست را تبریک گفت وعرضه داشت : امروز باید از خداوند متعال کمک بخواهیم و همت کنیم تا با سرلوحه قرار دادن مسائل مربوط به حفظ محیط زیست، علاوه بر پاکسازی زمین از آلودگی‌های بی‌شماری که آگاهانه یا ناخودآگاه به طبیعت وارد ساختیم، به احیای مجدد محیط‌زیست بپردازیم.
وی در ادامه روز صنایع دستی را به متولیان آن تبریک گفت وافزود:شهرستان مرودشت ظرفیت ها واستعداد های درخشانی درحوزه صنایع دستی دارد که شکوفایی آن در کنار ظرفیت گردشگری می تواند گره گشای اشتغال جوانان باشد.
خطیب جمعه مرودشت در ادامه به موضوع آب شرب روستاهای شرق شهرستان مرودشت از جمله روستای کناره وکوشک در زمینه عدم آب شرب آشامیدنی آنان اشاره نمود وافزود:به دلیل شرایط فصل گرما وکمبود آب در برخی مناطق شهرستان،متاسفانه برخی از روستاها از داشتن آب شرب آشامیدنی سالم هم محروم هستند ونیازمند توجه وحمایت همه جانبه از سوی مسئولان ذیربط در این زمینه می باشند./(سیدبهنام موسوی-روابط عمومی ستاد نمازجمعه مرودشت)

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار