تاریخ انتشار: شنبه 27 اردیبهشت 1399 | 08:57 ق.ظ
سرپرست معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی از طرح های پایلوت کشوری مزارع مرودشت بازدید کرد
سرپرست معاونت امور زراعت وزارت جهاد کشاورزی از طرح های پایلوت کشوری مزارع مرودشت بازدید کرد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: جواد وفابخش سرپرست معاونت امور زراعت در وزارت جهاد کشاورزی و هیئت همراه از مزرعه بذر پرورشی، پروژه افزایش عملکرد و بهره وری نظام های زراعی گندم بنیان در شهرستان مرودشت بازدید کردند. به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی با اشاره به بازدید سرپرست معاونت امور زراعت در جهاد […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: جواد وفابخش سرپرست معاونت امور زراعت در وزارت جهاد کشاورزی و هیئت همراه از مزرعه بذر پرورشی، پروژه افزایش عملکرد و بهره وری نظام های زراعی گندم بنیان در شهرستان مرودشت بازدید کردند.

به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی با اشاره به بازدید سرپرست معاونت امور زراعت در جهاد کشاورزی از مزرعه ۲۶ هکتاری گندم بذری با طبقه پرورشی سه، گفت :این مزرعه در روستای حسن آباد تل کمین از توابع شهرستان مرودشت قرار دارد که در دو نوبت با قارچ کش تیلت به صورت توام با ریز مغذی محلول پاشی شده است.

عزیز رحیمی با اشاره به رقم کشت شده در مزرعه تیرگان و اینکه مزرعه گندم بذر پرورشی در سطح ۲۶ هکتار، با ردیف کارهای پیشرفته غلات کشت شده است ،افزود : میزان بذر مصرفی ۲۳۰ کیلو گرم در هکتار و با روش نواری(تیپ ) آبیاری می شود.

او افزود : وفابخش و هیئت همراه در ادامه سفر به شهرستان مرودشت، از پروژه افزایش عملکرد و بهره وری نظام های زراعی گندم بنیان در روستای گرم آباد نقش رستم بازدید کردند.

به گفته رحیمی؛ این پروژه در سطح پنج هکتار و در یک دوره پنج ساله در حال اجراست.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت ابراز کرد: در این پروژه روش های کاشت بی خاکورزی، آرایش کشت های گوناگون، استفاده از ارقام و محصولات مختلف به صورت تحقیقی، ترویجی در حال اجرا است.

در این سفر اسماعیل اسفندیاری پور مشاور وزیر جهاد کشاورزی و مجری طرح گندم کشور، عزیز کریمی مدیر کل محصولات اساسی وزارت خانه و محمد مهدی قاسمی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، سرپرست معاونت امور زراعت در وزارت جهاد کشاورزی را همراهی کردند./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار