تاریخ انتشار: دوشنبه 18 فروردین 1399 | 02:42 ق.ظ
سرمای بهاره به بخش کشاورزی مرودشت خسارت وارد کرد
سرمای بهاره به بخش کشاورزی مرودشت خسارت وارد کرد مدیر جهاد کشاورزی مرودشت از بروز خسارت ۱۵۴هزار و ۲۴۵ میلیون ریالی ناشی از سرمازدگی به زیر بخش های زراعت و باغبانی در این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام مرودشت ، عزیز رحیمی گفت: همزمان با بارش برف و افت دما به زیر صفر درجه سانتی گراد از بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۸ تا […]

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت از بروز خسارت ۱۵۴هزار و ۲۴۵ میلیون ریالی ناشی از سرمازدگی به زیر بخش های زراعت و باغبانی در این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلام مرودشت ، عزیز رحیمی گفت: همزمان با بارش برف و افت دما به زیر صفر درجه سانتی گراد از بیست و چهارم اسفند ۱۳۹۸ تا اوایل فروردین ۱۳۹۹ به مزارع گندم، جو، و باغ های پسته، انار ، گردو، بادام و سایر هسته دارها بالغ بر ۱۵۴ میلیون ریال خسارت وارد شده است.
رحیمی ادامه داد :  این خسارت در سطح ۲۷۰۰ هکتار از مزارع گندم، ۲۶۵۰ هکتار از مزارع جو و ۱۱۸۵ هکتار از باغ های این شهرستان به میزان ۲۰ تا ۴۰درصد مشاهده شده است.
این مقام مسئول با تاکید بر اینکه بیمه تنها نهادی است که می تواند در مواقع بروز خسارت بخشی از خسارت را جبران کند، از کشاورزان و باغدارانی که محصولات خودرا بیمه کرده اند خواست به صورت غیر حضوری با مراجعه به سامانه بیمه محصولات کشاورزی خسارت خود را ثبت کنند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با بیان اینکه بالغ ۱۳۰ هزار هکتار زراعت و ۷۰۰۰ هکتار باغ در این شهرستان وجود دارد بر لزوم بیمه محصولات زراعی و باغی در موعد مقرر تاکید کرد./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار