تاریخ انتشار: سه شنبه 12 تیر 1403 | 08:28 ق.ظ
انواع نهاده‌های کشاورزی بین کارگزاران شهرستان خرمبید استان فارس توزیع شد
انواع نهاده‌های کشاورزی بین کارگزاران شهرستان خرمبید استان فارس توزیع شد مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس از تامین و توزیع انواع نهاده‌های کشاورزی بین کارگزاران شهرستان خرمبید خبر داد.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس

حمید ابراهیمی‌زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس بیان کرد: در خرداد ماه سال جاری مقدار ۴۰ تن از انواع نهاده‌های کشاورزی شامل کود سولفات پتاسیم گرانوله تولیدی پتروشیمی ارومیه و کلرور پتاسیم گرانوله به انبار کارگزاران شهرستان خرمبید توزیع شد.

به گفته این مقام مسئول: کودهای کشاورزی به منظور افزایش میزان محصول، ارتقاء کیفیت محصول تولیدی و یا بهبهود کیفیت خاک مورد استفاده قرار می گیرند.

وی در ادامه گفت: کودهای پتاسه از مهم‌ترین منابع تأمین پتاسیم مورد نیاز برای گیاهان زراعی و از مهم‌ترین ریزمغذی‌ها برای گیاهان محسوب می‌شوند. پتاسیم بسیاری از فرآیندهای فیزیولوژیک گیاهان را هدایت کرده و در چرخه رشد آنها عنصری ضروری است. گیاهان در اثر کمبود پتاسیم مقاومت خود را از دست داده و در برابر تنش‌ها، آفات و بیماری‌ها آسیب پذیر می‌شوند. کمبود پتاسیم می‌تواند فرآیندهای مهمی مانند تنفس سلولی، فتوسنتر، تبخیر و تعرق را نیز با اختلال مواجه کند. بنابراین در صورت مشاهده علائم کمبود پتاسیم در گیاه می‌توان با استفاده از کود پتاس اقدام به رفع نیاز گیاه نمود تا از آسیب‌های جدی به گیاه ممانعت شود.

حمید ابراهیمی‌زاده با اعلام خبر فوق افزود: کودهای کشاورزی توسط کارگزاران مستقر در آن شهرستان به کشاورزان و بهره برداران بخش کشاورزی تحویل داده شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار