تاریخ انتشار: شنبه 9 تیر 1403 | 10:54 ق.ظ
بارگیری و توزیع کود کشاورزی از مبدا شیراز به مقاصد تعیین شده در استان البرز
بارگیری و توزیع کود کشاورزی از مبدا شیراز به مقاصد تعیین شده در استان البرز مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس از بارگیری و توزیع کود کشاورزی از مبدا پتروشیمی شیراز به مقاصد تعیین شده در استان البرز خبر داد.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس،

حمید ابراهیمی‌زاده مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان فارس بیان کرد: در خرداد ماه سال جاری مقدار ۵۰ تن کود اوره تولیدی پتروشیمی شیراز به انبار کارگزاران استان البرز ارسال شد.

به گفته این مقام مسئول:کود اوره می‌تواند بیشترین مقدار نیتروژن را با کمترین قیمت برای خاک، تولید و پرورش محصولات تأمین کند. کود اوره را می‌توان یا به تنهایی استفاده کرد یا به توصیه کارشناسان با دیگر کودها (پتاس و فسفات) مخلوط نمود. برای گیاهانی که در خاک‌های اسیدی بهتر رشد می‌کنند، کود اوره از بهترین گزینه‌هایی است که موجب اسیدی‌شدن خاک می‌شود. 

ابراهیمی‌زاده خاطر نشان کرد: این کود به شکل کریستال‌های سفید رنگ دارای نیتروژن بالا است. ترکیبی بی بو و بی رنگ با نقطه ذوب بسیار بالا که همین موضوع سبب شده تا کشاورزان بتوانند بدون احساس خطر از انفجار و اشتعال آن را ذخیره سازی کنند. این کود با همه خاک‌ها سازگار است، به ویژه در کشورهای آسیایی که در صنعت کشاورزی فعالیت زیادی دارند.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار