تاریخ انتشار: سه شنبه 5 اردیبهشت 1402 | 09:47 ق.ظ
سرمای بهاره به بخش کشاورزی مرودشت خسارت وارد کرد
سرمای بهاره به بخش کشاورزی مرودشت خسارت وارد کرد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: سرمازدگی بهاره ۲۶۴ هزار و۴۶۰ میلیون ریال  به بخش کشاورزی این شهرستان در زیر بخش های زراعت و باغبانی خسارت وارد کرده است. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان اظهار کرد: با کاهش مکرر دما که از ابتدای […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: سرمازدگی بهاره ۲۶۴ هزار و۴۶۰ میلیون ریال  به بخش کشاورزی این شهرستان در زیر بخش های زراعت و باغبانی خسارت وارد کرده است.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان اظهار کرد: با کاهش مکرر دما که از ابتدای فروردین تا بیست و سوم فروردین ماه حادث شده است، ۱۰۵۰ هکتار از مزارع و باغ های این شهرستان دچار خسارت ۲۰ تا ۱۰۰ درصدی شده است.

او با بیان اینکه بیشترین حجم خسارت ناشی از سرمازدگی مربوط به محصولات گندم و جو در سطح حدود ۶۵۰ هکتار گزارش شده است، تصریح کرد: باغ های انگور، بادام، پسته، آلو و هلو و سطوحی از  گیاهان دارویی شامل خاکشیر و قدومه نیزتا حدودی از سرما خسارت دیده اند.

امیریان ابراز کرد:  با توجه به هشدار هواشناسی درخصوص کاهش دمای هوا و احتمال سرمازدگی باغ ها و محصولات زراعی  از ابتدای فروردین ماه ضمن اطلاع رسانی به کشاورزان  بر لزوم پوشش بیمه اراضی کشاورزی و باغی توسط کشاورزان و باغداران تاکید شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار