تاریخ انتشار: چهارشنبه 30 فروردین 1402 | 10:08 ق.ظ
کشف سموم آفت کش تقلبی در مرودشت
کشف سموم آفت کش تقلبی در مرودشت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت ازکشف و ضبط ۳۲۱ کیلوگرم سموم آفت کش وکود تقلبی و تاریخ مصرف گذشته در منطقه ابرج بخش درودزن در این شهرستان خبرداد. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان اظهار کرد:  این نهاده های تقلبی و تاریخ مصرف گذشته […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت ازکشف و ضبط ۳۲۱ کیلوگرم سموم آفت کش وکود تقلبی و تاریخ مصرف گذشته در منطقه ابرج بخش درودزن در این شهرستان خبرداد.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان اظهار کرد:  این نهاده های تقلبی و تاریخ مصرف گذشته طی گزارشات مردمی با تشکیل اکیپ بازرسی استانی و هماهنگی با دادستانی شهرستان و پاسگاه انتظامی منطقه کشف و ضبط و متخلف بازداشت شد.

امیریان با بیان اینکه برای متخلفین  پرونده تعزیراتی از طریق اتاق اصناف شهرستان تشکیل شد، اظهار کرد: منزل متخلف و انبار داخل خانه هم با حکم قضایی و حضور ماموران انتظامی بررسی شد.

او با اشاره به اینکه تیم بازرسی متشکل از کارشناسان حفظ نباتات جهاد کشاورزی، نماینده تعزیرات، اتاق اصناف، نظام مهندسی و اداره صمت به صورت مستمر از همه فروشگاه ها و داروخانه های گیاهپزشکی بازدید می کنند، تصریح کرد: کشاورزان موقع خرید، تاریخ انقضای سموم و برچسب آنها را مورد بررسی قرار دهند و از اصالت کود با بررسی شماره ثبت کودی مطلع شوند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، از کشاورزان خواست خرید از فروشگاه‌های معتبر و مورد تایید جهاد کشاورزی را در دستور کار خود قرار دهند و تهیه نهاده ها را با مشاوره کارشناسان کشاورزی و بر اساس نیاز مزرعه و تراکم آفات در مزرعه انجام دهند.

امیریان با تاکید بر اینکه  درخواست فاکتور خرید از فروشگاهها در زمان تهیه نهاده ها ضروری است، ابراز کرد: بهره برداران ضمن خرید، موارد مشکوک در خصوص سموم و کودهای تقلبی و قاچاق و تاریخ مصرف گذشته را به جهاد کشاورزی اطلاع دهند و  تاثیر سموم پس از مصرف و پیگیری موارد خسارت یا عدم تاثیر احتمالی را نیز بررسی و گزارش دهند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با بیان اینکه ۹۰ فروشگاه عرضه سموم و نهاده‌های کشاورزی در این شهرستان فعالیت می‌کنند، اضافه کرد: ساماندهی و نظارت بر این فروشگاه‌ها به منظور جلوگیری از عرضه و فروش سموم تقلبی، قاچاق و تاریخ مصرف گذشته و مدیریت صحیح مصرف سموم ادامه دارد و با فروشندگان غیر مجاز مطابق با مقررات برخورد خواهد شد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار