تاریخ انتشار: چهارشنبه 16 فروردین 1402 | 11:35 ق.ظ
گسترش احداث باغ های دیم در اراضی شیب دار مرودشت
گسترش احداث باغ های دیم در اراضی شیب دار مرودشت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از احداث ده هکتار باغ دیم در اراضی شیب دار بخش کامفیروز در این شهرستان خبر داد و گفت: هزینه اجرای این طرح از محل اعتبارات یارانه نهال پرداخت می شود. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان  با اشاره […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از احداث ده هکتار باغ دیم در اراضی شیب دار بخش کامفیروز در این شهرستان خبر داد و گفت: هزینه اجرای این طرح از محل اعتبارات یارانه نهال پرداخت می شود.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان  با اشاره به اینکه به منظوراجرای این طرح دو میلیارد ریال از محل اعتبارات یارانه نهال در نظر گرفته شده است، اظهار کرد: با توجه به احداث باغ های دیم در سال های گذشته، سطح زیر کشت باغ های دیم در اراضی شیبدار کامفیروز به  ۵۵ هکتاررسیده است .

امیریان با بیان اینکه در طرح مذکور کشت گونه های کم آب بر مد نظر است، تصریح کرد: در این طرح انجیر و بادام در اراضی شیبدار کشت می شود و گونه های کشت شده علاوه بر اقتصادی بودن با اقلیم این منطقه نیز سازگار هستند.

او بیان کرد: در طرح کشت در اراضی شیبدار علاوه بر کشت درختان مثمر، گیاهان دارویی شامل  آنغوزه، خاکشیر و ریواس نیز درسال های گذشته کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، مزایای این طرح را  مقابله با فرسایش خاک، حفظ و احیای منابع طبیعی و جلوگیری از تصرف اراضی، پیشگیری از تغییر کاربری‌های نامناسب زمین‌های کشاورزی و ملی، استفاده از رواناب‌های سطحی، حفاظت از آب و خاک و اجرای عملیات آبخیزداری برشمرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار