تاریخ انتشار: یکشنبه 12 تیر 1401 | 10:16 ق.ظ
تولید ۳۰ هزار تن هویج در مرودشت
تولید ۳۰ هزار تن هویج در مرودشت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز برداشت نیمه مکانیزه هویج از ۶۰۰ هکتار مزارع این شهرستان خبر داد. به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان با اشاره به اینکه متوسط عملکرد هویج ۵۰ تن در هکتار است، اظهار کرد: پیش بینی می شود ۳۰ […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از آغاز برداشت نیمه مکانیزه هویج از ۶۰۰ هکتار مزارع این شهرستان خبر داد.

به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان با اشاره به اینکه متوسط عملکرد هویج ۵۰ تن در هکتار است، اظهار کرد: پیش بینی می شود ۳۰ هزار تن هویج در این شهرستان تولید شود که علاوه بر  تازه خوری و استفاده در صنایع تبدیلی به مرکز استان و سایر شهرستان‌های همجوار بارگیری و به فروش می‌رسد.

او بیان کرد: کشت هویج در این شهرستان در بهمن و اسفند سال گذشته به صورت کاملا مکانیزه با دستگاه ردیف کار انجام شده است و برداشت نیز ازاوایل تیر آغاز شده است و تا مرداد ماه ادامه دارد.

این مقام مسئول  با بیان اینکه هویج در این شهرستان به صورت کشت بر روی پشته انجام می‌شود، تصریح کرد: کشت ردیفی و بر روی پشته، عملیات داشت و برداشت مکانیزه و استفاده از روش آبیاری نواری را تسهیل می کند.

امیریان افزود: کشت هویج نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد رشد افزایش داشته است که افزایش اشتغال زایی برای کارگران فصلی را در پی داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، با اشاره به اینکه هویج در مرودشت صد درصد به روش های نوین آبیاری می شود، یادآور شد: کشت نواری و استفاده از ارقام هیبریدی نقش مهمی در کاهش مصرف آب و افزایش بازده این محصول دارد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار