تاریخ انتشار: دوشنبه 28 آذر 1401 | 08:24 ق.ظ
کشت موسیر برای اولین باردر مرودشت
کشت موسیر برای اولین باردر مرودشت مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از کشت دو هکتار گیاه دارویی موسیر برای اولین بار در این شهرستان خبرداد و گفت: این کشت آزمایشی تحقیقی به منظور بررسی عملکرد و سازگاری بذور مختلف در این شهرستان انجام شده است.به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان […]


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت از کشت دو هکتار گیاه دارویی موسیر برای اولین بار در این شهرستان خبرداد و گفت: این کشت آزمایشی تحقیقی به منظور بررسی عملکرد و سازگاری بذور مختلف در این شهرستان انجام شده است.
به گزارش سلام مرودشت و به نقل از روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت، منصور امیریان اظهار کرد: موسیردراین مزرعه در اواخر فصل پاییز پس از اولین سرما کشت شده و پس از زمستان گزارانی در خرداد ماه سال آینده قابل برداشت است.
او با بیان اینکه برای کشت موسیر ۶ تن بذر در هکتار استفاده شده است، ابراز کرد: بذوراستفاده شده به منظور بررسی سازگاری در اقلیم شهرستان مرودشت از استان های اصفهان، همدان، زنجان و کردستان تهیه شده است.
امیریان با اشاره به اینکه سایز موسیر کشت شده در این مزرعه گردویی است، تصریح کرد: موسیرگردویی نسبت به موسیر پرک، فندقی و حبه ای زودتر به بهره برداری می رسد و در سال اول قابل برداشت است.
امیریان افزود: در سال اول علاوه بر برداشت موسیر میتوان از غده های کوچک تشکیل شده در کنار پیاز مادری به منظور تکثیر استفاده کرد.
این مقام مسئول یادآور شد: این گیاه دارویی با توجه به قابلیت اراضی کشاورزی، اقلیم این شهرستان و همچنین کم توقعی و اقتصادی بودن کشت، می‌تواند در الگوی کشت گیاهان زراعی قراربگیرد.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار