تاریخ انتشار: شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۰ ب٫ظ
آغاز کشت دانه روغنی کلزا در مرودشت/ درخواست از کشاورزان برای کشت سریعتر کلزا
آغاز کشت دانه روغنی کلزا در مرودشت/ درخواست از کشاورزان برای کشت سریعتر کلزا مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: کشت کلزا از بیست و پنجم شهریور ماه در این شهرستان آغاز شده است و پیش بینی می شود بالغ بر یک هزار هکتار کلزا کشت شود. به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی بابیان اینکه تاریخ مناسب کشت در بازه زمانی بیست شهریور تا ۱۵ مهرماه است، اظهار کرد: […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: کشت کلزا از بیست و پنجم شهریور ماه در این شهرستان آغاز شده است و پیش بینی می شود بالغ بر یک هزار هکتار کلزا کشت شود.
به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی بابیان اینکه تاریخ مناسب کشت در بازه زمانی بیست شهریور تا ۱۵ مهرماه است، اظهار کرد: بذور هیبرید و پر بازده به میزان کافی و مقداری نیز سم زیر کشت بوتیزان استار یارانه دار نیز تهیه شده و در اختیار مراکز جهاد کشاورزی قرار داده شده است.
وی با اشاره به محدودیت زمان کشت، خاطر نشان کرد: بهره برداران هر چه سریعتر حداکثر تا نیمه مهرماه نسبت به کشت و خاکاب مزرعه خود اقدام کنند.
او افزود:کلزاکاران باید به منظور افزایش راندمان کیفی و کمی محصول خود با همکاری کارشناسان مراکز جهادکشاورزی اصول علمی در کاشت کلزا را بکار گیرند.
این مقام مسئول با بیان اینکه ۱۱۰ دستگاه کارنده ریزدانه کار به منظور کشت کلزا در منطقه فعال هستند، تصریح کرد: کارشناسان مسئول پهنه و کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی قبل از کشت نسبت به کالیبراسیون کارنده ها اقدام خواهند کرد.
رحیمی با تاکید بر رعایت تاریخ کشت کلزا بیان کرد: تاریخ کاشت بهینه، افزایش عملکرد در واحد سطح، تسهیل مبارزه با علف‌های هرز، جلوگیری از سرمازد گی و در نهایت رسیدن به عملکرد مطلوب از جمله مزایای رعایت تاریخ کاشت است.
این مقام مسئول یادآور شد: کشت محصولات صیفی و نیاز این محصولات به آبیاری پاییزه و کاهش حمایت های دولتی از جمله عوامل محدود کننده کشت کلزا در این شهرستان است.
رحیمی با بیان اینکه در سال گذشته نیز نزدیک به یک هزار هکتار کلزا در مرودشت کشت شده است، ابراز کرد: توسعه کشت دانه های روغنی و کاهش وابستگی به روغن خوراکی از اهداف توسعه کشت کلزا است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با بیان مزایای کشت کلزا از کشت این گیاه دانه روغنی به عنوان یکی از بهترین کشت ها در تناوب با گندم یاد کرد و افزود: کشت کلزا می تواند در بهبود عملکرد مزارع گندم در سال بعد نقش بسزایی داشته باشد./روابط عمومی

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار