تاریخ انتشار: سه شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۴ ق٫ظ
برداشت زیتون از باغ های مرودشت آغاز شد
برداشت زیتون از باغ های مرودشت آغاز شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: برداشت زیتون کنسروی از ۱۵۰ هکتار باغ بارور زیتون ازاوایل شهریور در این شهرستان آغاز شده است و تا اواسط آذرماه ادامه دارد. به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی اظهار کرد: پیش بینی می شود بیش از ۴۵۰ تن میوه زیتون تولید و روانه بازار شود. رحیمی با بیان […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: برداشت زیتون کنسروی از ۱۵۰ هکتار باغ بارور زیتون ازاوایل شهریور در این شهرستان آغاز شده است و تا اواسط آذرماه ادامه دارد.
به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی اظهار کرد: پیش بینی می شود بیش از ۴۵۰ تن میوه زیتون تولید و روانه بازار شود.
رحیمی با بیان اینکه برداشت زیتون روغنی در اواخر آبان و اوایل آذر ماه انجام می شود، افزود: باتوجه به اقتصادی بودن روغن حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد زیتون تولیدی به صورت روغنی و مابقی به صورت کنسروی برداشت می شود.
وی به عدم وجود صنایع تبدیلی و روغن گیری در شهرستان نیز اشاره و خاطر نشان کرد: نیاز به صنایع فرآوری و روغن گیری همچنین وجود در زمان برداشت از مهمترین مشکلات و چالش های پیش روی باغداران است.
این مقام مسئول با بیان اینکه متوسط برداشت زیتون در باغات شهرستان حدود سه تن در هکتار است، خاطر نشان کرد: به منظور افزایش عملکرد و بهبود وضعیت ارقام نامناسب فعلی، طرح افزایش عملکرد باغ ها با اجرای عملیات هرس، پیوند، تغذیه از سال ۱۳۹۷ در دستور کار قرار گرفته است.
به گفته رحیمی، در راستای افزایش سطوح زیر کشت باغ های زیتون و افزایش تولید به متقاضیان احداث باغ زیتون یارانه نهال پرداخت می شود.
او افزود: عمده زیتون تولیدی در شهرستان در مکان های فرآوری محلی فرآوری می شود و مقداری نیز به کارخانه های روغن گیری در شهرستان های کوار و شیراز ارسال می شود.
وی یادآور شد: بهره گیری از ارقام پربازده و مدیریت به زراعی و به باغی مانند بهبود تغذیه ، هرس و آبیاری مناسب در افزایش عملکرد زیتون نقش دارد.
ارقام تخم کبکی، زرد زیتون، شنگه ، دزفولی، کنسواریا و فیشومی از مهمترین ارقام زیتون موجود در شهرستان است./روابط عمومی

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار