تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۰ ق٫ظ
مدیر جهاد کشاورزی مرودشت: خسارت طوفان در بخش کشاورزی مرودشت برآورد شد
مدیر جهاد کشاورزی مرودشت: خسارت طوفان در بخش کشاورزی مرودشت برآورد شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اشاره به رخداد طوفان در عصرو شامگاه  روز شنبه هشتم شهریور ماه گفت:  با بررسی های به عمل آمده ۶۳۴ هزار و  ۹۴۰ میلیون ریال خسارت به مزارع  صیفی از جمله ذرت و برنج ارزیابی و برآورد شده است. به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی افزود: در پی این  […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اشاره به رخداد طوفان در عصرو شامگاه  روز شنبه هشتم شهریور ماه گفت:  با بررسی های به عمل آمده ۶۳۴ هزار و  ۹۴۰ میلیون ریال خسارت به مزارع  صیفی از جمله ذرت و برنج ارزیابی و برآورد شده است.

به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی افزود: در پی این  رخداد بیش از ۵۷۰۰ هکتار از  مزارع دچار خسارت شده اند.

رحیمی تصریح کرد: بلافاصله پس از وقوع طوفان کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی و مسئولین پهنه ها نسبت به برآورد خسارت اقدام کردند و میزان خسارت وارد شده پس از ارزیابی و تایید در سامانه مدیریت بحران سازمان جهاد کشاورزی فارس نیز به ثبت رسید.

به گفته وی؛  بیشترین میزان خسارت به مزارع ذرت و برنج در بخشهای سیدان، نقش رستم و درودزن وارد شده است.

او گفت: ورس (خوابیدگی )  شدید  ایجاد شده در این مزارع برداشت مکانیزه را در این مزارع غیر ممکن ساخته و خسارت صددردصدی را در پی داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با اشاره به این که این محصولات تحت پوشش بیمه نیستند از صیفی کاران خواست با توجه به احتمال وقوع این  رخداد ها نسبت به برداشت سریع تر محصولات خود اقدام کنند.

وی تصریح کرد: از آنجایی که چنین رخداد هایی اجتناب ناپذیر هستند بر لزوم بیمه نمودن محصولات کشاورزی تاکید کرد.

در شهرستان مرودشت بیش از ده هزار هکتار ذرت کشت شده است./روابط عمومی جهاد کشاورزی

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار