تاریخ انتشار: چهارشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۵ ق٫ظ
خرید حمایتی گوجه فرنگی در مرودشت آغاز شد
خرید حمایتی گوجه فرنگی در مرودشت آغاز شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: خرید حمایتی گوجه فرنگی با نرخ کیلویی ده هزار ریال از امروز دوازدهم شهریور در این شهرستان آغاز شده است. به گزارش سلام مرودشت،عزیز رحیمی با بیان اینکه این اقدام در راستای حمایت از تولیدکنندگان انجام می شود، افزود: طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی با عاملیت سازمان تعاون روستایی […]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: خرید حمایتی گوجه فرنگی با نرخ کیلویی ده هزار ریال از امروز دوازدهم شهریور در این شهرستان آغاز شده است.

به گزارش سلام مرودشت،عزیز رحیمی با بیان اینکه این اقدام در راستای حمایت از تولیدکنندگان انجام می شود، افزود: طرح خرید حمایتی گوجه فرنگی با عاملیت سازمان تعاون روستایی فارس و تعاون روستایی شهرستان مرودشت انجام می شود.

او با بیان اینکه قیمت حمایتی گوجه فرنگی ده هزار ریال تعیین شده است، ابراز کرد: کشاورزان به هر قیمتی که به کارخانه‌ها بفروشند مابه‌التفاوت آن تا سقف ده هزار ریال ازسوی دولت پرداخت خواهد شد.

رحیمی به جزئیات طرح خرید حمایتی اشاره کرد و افزود: بهره برداران  با ارائه مدارک و معرفی نامه از مراکز جهاد کشاورزی بخش ها به شرکت های طرف قرارداد مراجعه و محصول خود را با رعایت استاندارد ها تحویل خواهند داد.

به گفته وی؛ در حال حاظر پنج کارخانه به منظور خرید حمایتی اعلام آمادگی کرده اند و با نرخ مصوب محصول را خریداری می کنند.

لزوم رعایت الگوی کشت

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت با بیان اینکه سطح زیر کشت ابلاغی به شهرستان  ۲۲۰۰ هکتار بود، بیان کرد: علارغم  توصیه های مکرر و نصب بنر و اطلاعیه  مبنی بر رعایت الگوی کشت بیش از سه هزار هکتار گوجه فرنگی در شهرستان کشت شده است.

رحیمی گفت: با وجود اینکه کشت گوجه فرنگی نسبت به سال گذشته ۵۰ درصد کاهش یافته است، هنوزهم شاهد تولید مازاد گوجه فرنگی  در شهرستان هستیم که مانند سال گذشته افت قیمت این محصول را در پی داشته است.

او به رکود اقتصادی ناشی از شیوع بیماری کرونا نیز اشاره و تصریح کرد: تعطیلی  اماکن عمومی، کاهش مصرف گوجه فرنگی در این اماکن از دیگردلایل کاهش قیمت این محصول است.

رحیمی یادآورشد: در شهرستان مرودشت حدود ۴۰ واحد صنایع تبدیلی گوجه فرنگی وجود دارد که علاوه بر خرید گوجه شهرستان و استان، محصول گوجه فرنگی استان‌های بوشهر، بندر عباس و کرمان را نیز خریداری می‌کند.

امسال در مرودشت  بالغ بر ۲۰۰ هزار تن گوجه فرنگی تولید می شود و متوسط عملکرد۸۰ تن در هکتار است./روابط عمومی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار