تاریخ انتشار: شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ | ۱۲:۰۹ ب٫ظ
شهردار مرودشت اولین میهمان پاتوق مطالبه گری دانشجویان مرودشت در سال جدید
شهردار مرودشت اولین میهمان پاتوق مطالبه گری دانشجویان مرودشت در سال جدید به گزارش سایت خبری ” سلام مرودشت” ، سیدمنصور جعفری شهردار مرودشت اولین مسئولی است که میهمان پاتوق مطالبه گری دانشجویی مرودشت شد. سید منصور جعفری شورا را یک نهاد نظارت خواند  و  اظهار داشت : اگر تعامل خوبی با مجموعه شورا باشد کارهای شهر بخوبی انجام میگیرد ولی اختیارات در امور پرسنلی و  مالی […]

به گزارش سایت خبری ” سلام مرودشت” ، سیدمنصور جعفری شهردار مرودشت اولین مسئولی است که میهمان پاتوق مطالبه گری دانشجویی مرودشت شد.

DSC_1486

سید منصور جعفری شورا را یک نهاد نظارت خواند  و  اظهار داشت : اگر تعامل خوبی با مجموعه شورا باشد کارهای شهر بخوبی انجام میگیرد ولی اختیارات در امور پرسنلی و  مالی و کارهای اجرایی از طریق شهردار  پیگیری می شود.

جعفری  افزود: ظرفیت های مرودشت شایسته دومین شهر استان نیست ضمن اینکه شیراز یک جهان شهر است ولی اگر مرودشت در نزدیکی شیراز نبود قطعا مرکز استان بود.

DSC_1496

وی در پاسخ به سوال یکی از دانشجویانمبنی بر اینکه در زمانی که اتوبوس های خط واحد  از دانشجویان هزینه ای را از شهریه اخذ میکرد و به حساب سازمان اتوبوس رانی میرفت بعلت اینکه شما ذینفع بودید، قصد  تشویش دانشجویان و برگشتن به حالت قبل را داشتید چه پاسخی به این سوال دارید ؟، در آن زمان بنده بعنوان یک مسئول سیاسی شهر در فرمانداری بودم و درسهایم را حفظ هستم که نباید تنش ایجاد کنم ولی در نهایت با گرفتن جلسات فراوان حق را به دانشجویان دادیم که خواسته و ناخواسته مجبور به پرداخت هزینه نشوند .

شهردار مرودشت ادامه داد : این موضوع را کاملا رد میکنم.

جعفری در پاسخ به این سوال که چرا بنرهایی از نماینده مردم مرودشت  را ابتدای روستای فیروزی و برخی نقاط دیگر در تشکر از وی بدلیل آسفالت  نصب کرده بودند و اینکه آسفالت مناطق در دید مردم مانند خیابان در آستانه انتخابات  و نقش شهرداری و شورای شهر در این اقدامات ابراز داشت : بنده آن موقع شهردار نبوده ام ؛ و از ۱۷آبان ماه شهردار بوده ام .

وی ادامه داد :نماینده ۱۲۰۰تن قیر رایگان را برای آسفالت گرفته بود و ما باید طبق تعهدات به وزارت راه و شهرسازی آن را در معابر اصلی شهر استفاده میکردیم که حجم ترافیکی بیشتری را متحمل می شوند و هرچه ما بگوییم که رنگ و بوی انتخاباتی نداشته است بدلیل نزدیکی به برهه انتخابات در اذهان مردم اینگونه تعبیر شده است .

DSC_1505

جعفری در پاسخ به این سوال که چرا با توجه به شرایط جوی آسفالت کردن تا چند روز قبل از انتخابات ادامه پیدا کرد ؛  پاسخ داد:  هر وقت درجه حرارت مهیا بود ما کارها را انجام می دادیم، تا عید هم اسفالت را ادامه دادیم و الان کارخانه در حال اور هال هست.

وی در ادامه گفت: ما مجبور بودیم قیری را که بخاطر ارزانی نفت به صورت رایگان در اختیار شهرداری ها قرار گرفته بود مصرف کنیم و اگر مصرف نمی کردیم به شهر دیگری ان را تخصیص میدادند .

شهردار مرودشت در پاسخ به دانشجوی مطالبه گری در خصوص اینکه صدو چند  نیرویی که بتازگی از شهرداری اخراج شده اند عموما اقوام اعضای شورای شهر و کارمندان شهرداری هستند با کدام مجوز مشغول به کار شده اند و در باب این تخلف ابراز داشت: من هم معتقد هستم نان بریدن هنر نیست و این نیروها به صورت غیر قانونی وارد شهرداری شده بودند و وقتی من شهردار شدم سازمان بازرسی، اداره اطلاعات و استانداری وارد این موضوع شده بود و بخاطر ایام حساس انتخابات و بهره برداری رسانه های بیگانه و شب عید تصمیم بر این شد که در این زمان این نیروها تعدیل شود.

سید منصور جعفری در پاسخ به سوالی که قسمت هایی از تک لبه های بلوار امام علی(ع) روکش فلزی شد و درحال حاضر وضعیت نامطلوبی دارد عنوان داشتطرح مدونی با نظر کارشناسان زیباسازی برای ۶۰متری امام علی(ع) ریخته شده است و با یاری خدا قصد اجرای طرحی مشابه چهارباغ اصفهان را داریم.

DSC_1525

شهردار مرودشت بودجه سال ۹۵ را ۴۰ملیارد تومان خواند و افزود :بودجه سال گذشته ۳۵ ملیارد تومان بود که از وقتی که بنده شهردار شدم،  ۱۵ملیارد تومان آن محقق شده بود که با تلاشی که انجام شد تا پایان سال ۳۵ملیارد آن محقق شد و ۵ملیارد نیز متمم به آن اضافه شد.

جعفری در پاسخ به نداشتن فرهنگ سرا در مرودشت و خراب کردن تنها فرهنگسرای شهر در سنوات قبل تصریح کرد : در تدارک یک فرهنگسرای ۱۰۰۰نفری هستیم که ابتدا در بودجه سال۹۵بود ولی بعدا در متمم آن را پیش بینی خواهیم کرد .

وی هم چنین در خصوص وضعیت بسیار بد کتابخانه های شهر ابراز کرد :شهرداری آماده همکاری با نهادهای ذیربط برای تخصیص زمین و همکاری های لازم است ولی تاکنون درخواستی نشده است.

DSC_1533

جعفری در خصوص ادعای طلب۶میلیاردی فردی بنام خورشیدی  از شهرداری مرودشت ابراز کرد : من در مورد اشخاص اعلام موضع نمی کنم .

شهردار مرودشت بیان کرد : این رقم ادعایی بخاطر ۵۷۳۵متر زمین مسکونی در اراضی ۷۲۸مرودشت است که کارشناس هر متر را ۹۹۰هزار تومان قیمت گذاری کرده است ولی ما هم طلب هایی مانند ۲۰درصد استخر باران ورا داریم و هنوز تمام فاکتورهایی را که با هم داریم حساب نکرده ایم .

جعفری با اشاره به برنامه های خود در مراسم معارفه اش افزود :توسعه و عمران همه جانبه مرودشت برنامه ی من است و در استان فارس اولین شهرداری هستیم که هئیت عالی سرمایه گزاری را تشکیل داده ایم و قریب به۲۴پرونده سرمایه گزاری در انجام مراحل نهایی است .

این مقام مسئول  بیان داشت:  در حال مطالعه برای تقاطع غیر همسطح بلوارهای امام علی(ع) و کمربندی هستیم که در آینده یکی از المان های مرودشت می شود.

وی افزود : در زمینه های ورزشی و کتابخانه ها ضعیف عمل کرده ایم و امسال چند زمین چمن مصنوعی برای مناطق محروم شهر تدارک دیده ایم .

شهردار مرودشت در خصوص بکارگیری برادر یکی از اعضا شورای شهر اظهار بی اطلاعی کرد و ادامه داد : از بستگان من در شهرداری فقط شوهر خواهرم است که قبل از اینکه داماد ما شود در سنگ شکن شهرداری بوده و الان نیز همان سنگ شکن است .

DSC_1543

شهردار مرودشت  لوله گذاری کانال های روباز  میدان عاشورا تا رودخانه کر و طالقانی شرقی که در دستور کار شهرداری بود را در راستای مبارزه با بیماری هایی مانند سالک عنوان کرد و افزود :متاسفانه بعضی دستگاه ها وظایف خود را بخوبی انجام نمیدهند و شهرداری مجبور است وظایف آنها را نیز متحمل شود .

جعفری در خصوص تخلفات در کمسیون ماده۱۰۰افزود :چون ۶نفر از جمله ریئس دادگستری ان را امضا کند و بیشتر شاید در زمان وصول ان فسادهایی رخ بدهد و هر چیزی امکان پذیر است، ما باید زمینه بروز فساد جمع آوری کنیم .

وی در خصوص طرح تفضیلی ابراز داشت  :طرح تفضیلی محرمانه نیست شاید برخی افراد بخواهند از اطلاعات طرح رانت خوری کنند ولی اینطور هم نیست که در اختیار همه باشد .

وی در خصوص واگذاری خودروی جیلی به فرمانداری مرودشت افزود :بجای ان یک خودرو مینی بوس و یک پژو به ارزش تقریبی۱۷۰ملیون تومان دریافت کرده ایم بعلاوه سند خودرو بنام شهرداری است.DSC_1555

شهردار مرودشت در مورد پیمانکار پاکبانان شهرداری که تهدید به اخراج شده بودند افزود: در بدو ورود ۵تا۶ماه حقوق اینها عقب بود که این الان به۲ماه رسیده است ؛ مطالبات پیمانکاران پرداخت شده که فقط یک پیمانکار پرداخت نشده که آن هم سعی میکنیم پرداخت کنیم و از این به بعد حق و حقوق را به لیست کارگران بجای حساب پیمانکاران بریزیم .

جعفری پارکینگ را خواسته ی همه ی همشهریان  دانست و  افزودچند ظرفیت را در شهر در حال بررسی کرده ایم و یک حساب ویژه تا اکنون۶۰۰ملیون تومان در آن است برای این کار اختصاص داده ایم .

سید منصور جعفری حقوق خود را  شش ملیون و ۲۰۰هزار تومان عنوان کرد و بیان داشت : حق جلسات اعضای شورای شهر ۱/۶۰حقوق شهردار است .

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار