تاریخ انتشار: چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ | ۱۱:۲۴ ق٫ظ
رها سازی آب سد درود زن برای بخش کشاورزی
رها سازی آب سد درود زن برای بخش کشاورزی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: آب سد درود زن برای اراضی کشاورزی آبخور رودخانه کُر در شهرستان های زرقان، خرامه و مرودشت رها سازی شد. به گزارش سلام مرودشت ، محمد مهدی قاسمی تصریح کرد: سهم شهرستان های زرقان و خرامه ۷۸ میلیون متر مکعب و میزان آب رها سازی شده در شهرستان […]

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: آب سد درود زن برای اراضی کشاورزی آبخور رودخانه کُر در شهرستان های زرقان، خرامه و مرودشت رها سازی شد.

به گزارش سلام مرودشت ، محمد مهدی قاسمی تصریح کرد: سهم شهرستان های زرقان و خرامه ۷۸ میلیون متر مکعب و میزان آب رها سازی شده در شهرستان مرودشت  ۵۶.۷ میلیون متر مکعب است.

به گفته او ؛ از ۲۰۰ میلیون متر مکعب آبی که توسط شرکت سهامی آب منطقه ای برای سال زراعی جاری در بخش کشاورزی در نظر گرفته شده است در مجموع۱۳۴.۷ میلیون متر مکعب در مرحله اول برای هر سه شهرستان رهاسازی شده و مابقی در اردیبهشت  ماه سال آینده رهاسازی خواهد شد.

قاسمی با بیان اینکه میزان اراضی آبخور حوزه سد درودزن ۴۶ هزار هکتار است، ابراز کرد: با توجه به بارندگی های مناسب در فصول پاییز و زمستان مردم منطقه مبادرت به کشت ۹۰ هزار هکتار گندم و جو در این محدوده کردند./ایانا

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار