تاریخ انتشار: سه شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۳ ق٫ظ
تغذیه مزارع گندم در مرودشت آغاز شد
تغذیه  مزارع گندم در مرودشت آغاز شد مدیر جهاد کشاورزی مرودشت: تغذیه مزارع گندم در مرودشت آغاز شد مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: همزمان با آغاز ساقه دهی در مزارع گندم، محلول پاشی کودهای ریز مغذی به صورت تلفیقی با قارچ کش ها در مزارع این شهرستان آغاز شد.به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی افزود: با مساعد شدن شرایط آب و […]

مدیر جهاد کشاورزی مرودشت:

تغذیه مزارع گندم در مرودشت آغاز شد

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت گفت: همزمان با آغاز ساقه دهی در مزارع گندم، محلول پاشی کودهای ریز مغذی به صورت تلفیقی با قارچ کش ها در مزارع این شهرستان آغاز شد.
به گزارش سلام مرودشت، عزیز رحیمی افزود: با مساعد شدن شرایط آب و هوایی دما و رطوبت مناسب ناشی از بارندگی های مداوم، شرایط برای ظهور و شیوع بیماریهای برگی گندم فراهم شده است و استفاده از قارچ کش ها به منظور کنترل بیماری های برگی خصوصا سپتوریوز و زنگ به صورت تلفیقی با کودهای ریز مغذی در دستور کار قرار گرفته است.
به گفته وی، مصرف عناصر غذایی در دوره رشد گندم در زمان ساقه دهی علاوه بر جبران تاخیر در رشد محصول مقاومت گیاه در برابر تنش های محیطی را نیز افزایش می دهد.
رحیمی با اشاره به اینکه تغذیه باید زمانی صورت گیرد که نوع و میزان کمبود مشخص باشد بر نقش آزمون خاک و گیاه قبل از تغذیه تاکید کرد.
این مقام مسئول، برگزاری کلاس های آموزشی_ترویجی ویژه بهره برداران در فضای مجازی و تهیه پوستر و بنر در خصوص استفاده تلفیقی ریز مغذی ها و قارچ کش ها را از اهداف مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان به منظور کنترل بیماریهای برگی و افزایش عملکرد در سال جهش تولید عنوان کرد.
او در خصوص تاثیر محلول پاشی نیز افزود: بر اساس نتایج حاصله، محلول پاشی در افزایش وزن هزاردانه، درصد پروتئین دانه، طول سنبله، تعداد سنبله، افزایش عملکرد و نهایتا در بهبود کیفیت آرد موثر است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان مرودشت با بیان اینکه بیش از ۱۳۰ هزار هکتار اراضی قابل کشت در مرودشت وجود دارد، یادآور شد: این شهرستان با تولید سالانه بیش از ۲۵۰ هزار تن گندم، قطب تولید این محصول در استان و کشور محسوب می شود.

آخرين اخبار
پر بحث ترين
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
تابناك وب
محل كد آمار